Geri Dön

Bakan Kasapoğlu: Yatırımlar halkımız için

Bingöl heyetiyle kente yapılacak yatırımların protokolünü imzalayan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, “Yatırımları hızlı bir şekilde faaliyete geçireceğiz. Bu tesisler sadece gençlerimiz değil, tüm halkımız için” dedi.

Bakan Kasapoğlu: Yatırımlar halkımız için

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bingöl heyetiyle bir araya gelerek, gençlik ve spor yatırımlarıyla ilgili protokol imzaladı.

Bakan Kasapoğlu, yapılacak gençlik ve spor yatırımlarının Bingöl halkının her dakika erişiminde olacağını belirterek, “Her ilçede gençlik merkezimiz olacak, semt sahaları, voleybolu futbolu... Spor salonumuzla, 100 potamızı Bingöl’e kazandıracağız. 18 tane sentetik sahalarımızı Bingöl halkının hizmetine sunacağız. Haserek Kayak Merkezi’ni spor turizmi mekanlarından birine dönüştüreceğiz. Projesi tamamlanır tamamlanmaz, onu da imzalayıp harekete geçireceğiz. Tüm ekibimizle milletimizin emrinde olduğumuzu, tüm bunların kullanılmasında milletimizin yanında olduğumuzu taahhüt ediyoruz” diye konuştu.
Bu atılan imzalarda yer alan yatırımları hızlı bir şekilde faaliyete geçireceklerinin altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı konuşmasını şöyle noktaladı: “Bingöl’ün gençleri yetenekli gençler. Onları her branşa eriştirme noktasında spor lisesine bir de pansiyon ekleme kararı aldık. Tabii sadece gençlerimiz yok, tüm halkımıza hizmet noktasında Bingöl’ün kadınlarını, tesislerimizle buluşturacağız. Hizmet politikamız eser siyasetimiz gerekçesiyle, bakanlık olarak el ele vererek karşılamaya devam edeceğiz. Ben çalışmalarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Bakan Kasapoğlu: Yatırımlar halkımız için

YAPILACAK YATIRIMLAR
-1 adet sentetik çim futbol sahası
-1 adet sentetik çim futbol sahası
-1 adet, 12 derslikli spor lisesi ve spor salonu
-1 adet salonlu gençlik merkezi
- 7 adet mahalle tipi gençlik merkezi
- 18 adet sentetik çim yüzeyli futbol sahası
-1 adet kapalı sentetik çim yüzeyli futbol sahası
- 11 adet basketbol-voleybol sahası
-1 adet 500 kişilik spor salonu
- 100 adet basketbol potası
- 1 adet kayak merkezine soyunma ve kayak odası
-Gençlik merkezi konferans salonunun bakım onarımı
- Karlıova sentetik çim futbol sahasının bakım onarımı
-Hoşkar Mahallesi’ndeki sentetik çim futbol sahasının tamamlanması

Rui Mota: "Çok hızlı oynayamadık"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet