Fenerbahçe son günlerde küme düşme potasına iyice yerleşti. Taraftarının da sabrı haklı olarak tükendi.

Hadi 7., 8. sırada olmak bile yeniden yapılanma sürecinde kabul edilebilir. Ya 15.'lik? Tek kelime ile rezalet.

Taraftara diyecek bir sözüm yok. Haklılar. Ali Koç sportif açıdan büyük ölçüde çuvalladı. Ali Koç'un işi bilene teslim edelim diyerek geniş yetkiler ile getirdiği Comolli ne hoca seçimi, ne transfer ne de takım yönetiminde başarılı olamadı.

Ali Koç hata yaptı. Comolli'nin geçmişi, kariyeri belki tartışılmaz ancak bu yeniden yapılanma sürecinin adamı o değildi belli ki. Ali Koç ile birlikte, onu destekleyen bizler de çuvalladık.

Ali Koç'un uzun vadede gittiği yola ve planlarına inancım hala tam. Kendi ayakları üzerinde duran, kendi kaynakları ile geçinen, dışarıya futbolcu satan, özkaynak modeli ile Türkiye'de başarılı olan, Avrupa'da başarılı olacak jenerasyonları yetiştiren ya da erkenden fark edip, gençken alan ve takıma katan bir Fenerbahçe..

Üstelik de korkunç bir borçtan bahsediyoruz. Sanıyorum ki başka bir yönetimin elinde, bu külüp çoktan Katarlılara satılırdı. Bu da büyük başarı gibi pazarlanırdı! Kimi kast ettiğimi eminim anlıyorsunuz. Bu çok ciddi bir riskti ve risk Ali Koç ve ekibinin çabalarına rağmen halen devam ediyor.

O yüzden;

Ali Koç ve yönetimine sabır göstermek ve destek olmak gerek.

Ali Koç Fenerbahçe'nin sondan bir önceki kalesidir. Düşerse, Fenerbahçe çok acımasız bir dünya ile karşı karşıya kalır. Son kale sağlam kalmalı ki kurtuluş umudu olsun.

Tarihin en kötü kadrosunu Ali Koç'a önceki yönetim bıraktı. Ali Koç ve Comolli bu kadroyu güçlendirmek yerine zayıflatıp, çok daha yetersiz bir hocaya ve en son da daha da yetersiz olan yardımcısına bıraktılar. Sanki basiret bağlanmış gibi. Anlamak zor.

Taraftarın bu sene takım küme düşse bile Ali Koç'un yanında durması şart. Çünkü Ali Koç yere düşerse, Fenerbahçe uçurumdan aşağı uçar. Mali verileri bilenler durumu görüyor. Bilmeyenler lütfen korkunç borcun geri çevrilmesi için neler yapıldığını öğrensinler.

Sahadaki tatsız durum ortada. Diyecek bir şey yok. Ancak bu gerçeği de göz önünde bulundurmadan Ali Koç'u acımasızca eleştirmek, istifaya çağırmak akıl dışı.

Ali Koç'un sportif tarafta yapması gereken tek şey kaldı artık.

Ersun Yanal- Alex (eğer antrenörlük lisansı var ise) ikilisine takımı emanet edip, yönetim ile takım arasında köprü olması için Önder Özen gibi tecrübeli bir yöneticiyi de sportif direktör yapmak. Çok istiyorsa, Comolli ile yönetim kurulu danışmanı olarak devam edebilir.

Bizden hem taraftara, hem Ali Koç'a söylemesi.