Beşiktaşlıların çoğunluğu Batshuayi’ye fena kızıyorlar. O kaçırdıkça onlar da adeta çıldırıyorlar!
Valla, onlar kendi penceresinden haklı olabilirler, neticede taraftar... Ne var ki eleştirirken, bazen kantarın topuzunu kaçırıyorlar! Final vuruşlarında etkisiz, doğru... Ama üçüncü bölgede adam boş mu duruyor? Asla... En azından rakip savunmaya baskı yapıyor, stoperleri ileri çıkarmıyor, yıpratıyor, asistler yapıyor. Ona kızarken, bu gerçekleri de görmeniz gerekmez mi, güzel insanlar?
Aman ha Emirhan’ları lütfen karıştırmayalım! Dikkat ederseniz Kartal’ın iki tane Emirhan’ı var, biri ilk on birde oynayan, bir kafa topu direkte patlayan Emirhan İlkhan, diğeri ise yedek kulübesinde oturan Emirhan Delibaş... Valla, Emirhan’ı taa Doha’daki Süper Kupa maçında izledim, bayıldım genç adama... Daha 18 yaşında... Sanırsınız ki yıllardır Kartal’ın 11’inde top oynuyor, yaşını küçültmüş mü ne! Gözü kara, durağan değil... Teknik, çabuk ve de iştahlı... Müthiş bir kumaşı var, inşallah bozulmaz!
Maçın ilk yarısını şöyle bir kantara koyarsak, Kartal’ın ağır bastığını söylersek abartmış olmayız. Kaleci Gökhan’ın kurtardıklarına bakarsanız bu farkındalığı görürsünüz. Rizespor’un Pohjanpalo ile 20’de bir şutu var, ona da Ersin vize vermedi, hepsi o kadar...
Ya Beşiktaş’ın?
Hangisini saysak? Batshuayi’nin penaltının dışında iki şutu var, ikisine de kaleci Gökhan izin vermedi. Necip’in sağdan kestiği, Emirhan’ın kafa şutunda direkten dönen top var. Özeti, en çok pozisyona giren Beşiktaş, en çok kaçıran yine Beşiktaş...
Baiano’nun elle oynaması VAR’daki Özgüç Türkalp’ın radarına takıldı, hakem Ulusoy izledi, beyaz noktayı gösterdi. Atışı, gole hasret kalan Batshuayi filelere gönderirken, moral kazandı.
***
Tek farklı skorların sakat olduğunu bilmeyen yok... Biri attın, ikiyi, hatta üçü de kovalayacaksınız...
Yoksaaa...
53’de Kartal, Batshuayi ile net bir fırsat yakaladı, klasik olacak ama yine atamadı!
Dakika 56... Ehhh be Ersin, hiç çıkmazsın, çıkmazsın, bir kere çıktın o da boşa! Pohjanpalo, bu kez affetmedi, skoru dengeledi.
Ve Emirhan İlkhan... Güven Yalçın sağdan indi, zor pozisyonda kesti, Emirhan gelişine müthiş vurdu ve Kartal’ı bir kez daha öne geçirdi.
Ahhh Güven ahhh... Acemi desem değilsin, 63’de o fırsatı nasıl gole çeviremezsin arkadaş, ben bile şaşırdım!
Bak, rakibin buldu mu, nasıl da atıyor? Pohjanpalo... Adam golcü... Nerede duracağını iyi biliyor, 68’de o kalabalığın arasından kafayı vurdu, bir kez daha skoru eşitledi.
Gökhan Gönül’ün çift sarıdan kızarması doğru... Peki Montero efendi, sana ne oluyor? Pozisyonda yoksun, salça oluyor, kızarıyorsun! Bir de arkadaşlarına dikleniyorsun. Dua et ki seni dövmediler!
Aferin kaleci Gökhan Akkan’a... Tecrübeli eldiven yerden kalkmadı, neler çıkardı neler... Özellikle son dakikalarda Batshuayi ve Emirhan’ın pozisyonları var ki, uçan kaleci çıkaramazdı. Helal olsun ona...
Evet, ‘Bonkör Kartal’ dersek abartmış olmayız. Siz deyin beş, ben diyeyim altı, belki daha fazla... Kartal bunlardan iki gol çıkarabildi, düşünün! Tamam, kaleci Gökhan faktörü var eyvallah... Ama bir de ‘beceriksizlik’ var arkadaş!