Bu ateş üfleyerek sönmez!

Bir atasözümüz var, “Kol kırılır, yen içinde kalır” diye... Futbolumuzun köklü kulüplerinden Galatasaray’ın ilkeleri bunun üzerine kuruludur, başka kulüpler için de geçerlidir bu ilke...
Son gelişmelere bakıyorum da, bu ilkenin yerinde yeller esiyor adeta! Ne kol kaldı, ne yen?
Sayın Başkan Mustafa Cengiz’in GS TV’de geçen hafta yaptığı takıma dönük açıklamaları izlerken ağzım bir karış açık kaldı!
- Haysiyetiniz ve şerefinizi hatırlayın...
Adres neresi, Florya! Yani “Yan gelip, yatıyorlar” diyor... Bu cümle futbolcuların yanı sıra direkt Fatih Terim’e mesaj niteliğini taşıyor!
- Donk’un seks partilerinden bıktık, futbolcular doğru dürüst antrenman yapmıyor, akşam parti, sabah idman...
Bu cümleleri kapalı kapılar ardında söylüyor başkan! Ne oluyor, sonunda o söylemler gizli kalmıyor, medyaya sızıyor.
Bravo Nevzat Dindar!
Ortaya çıkaran kim, takım arkadaşım Nevzat Dindar. Milliyet olarak iyi bir takımız. Öyle bir takımız ki, yalanla - dolanla hiç ama hiç işimiz olmaz. Artı, gazetecilik ilkelerine bağlıyız, yalan haberle o kurumları asla karşımıza almayız, neyse onu araştırır, kılı kırk yarar sayfalarımıza yansıtırız.
- İşte partilerin müdavimleri!
Başkan bunu diline doluyorsa ki öyle, bu partilere kimlerin katıldığını araştırmak, ortaya çıkarmak da bizim işimiz, hiç kimse gocunmasın, tebrikler Nevzat Dindar kardeşim....
- İstifa et başkan
Türk Telekom Stadı’nda yapılan olağanüstü yönetim toplantısındaki konuşmalar yine Milliyet’te, yine Nevzat Dindar imzasıyla yer aldı. Evet, Nevzat kardeşimiz gizli kalmış ne var, ne yok, araştırdı, müthiş bir gazetecilik yaptı, her şeyi ortaya çıkardı. Bir de uçak meselesi var, o da ayrı bir tartışma konusudur, yerimiz dar, girmeyelim!
Aradan saatler geçti, yalanlamaya çalıştılar, ama ellerine - yüzlerine bulaştırdılar, güneşi balçıkla sıvamaya kalktılar!
Şimdi acaba rahmetli Efsane Başkan Süleyman Seba, Özhan Canaydın, sağ olsalardı böylesi lafları ya da cümleleri kullanırlar mıydı, aslaaa... Her ikisi de ışıklar içinde uyusun.
Özhan abinin, bizim ‘eski dostlar’ yemeğine çok katılmışlığı vardır. Hiç unutmam, Özhan abi, Süleyman abiye dönüp, bizleri yani gazetecileri işaret etmiş, “Hepsi gazeteci, buradaki konuşmalarımız medyaya yansımaz mı?” diyerek çekincelerini dile getirmişti. Süleyman abi, “Rahat ol başkan, buradan tek satır çıkmaz, aksi taktirde onların bu masada oturma şansları olmaz” diyerek yazılı olmayan kanunumuzu ifade etmişti...
Evet, Özhan abi çok kibar bir insandı, öyle konulara, öyle sıkıntılara değindi ki, anlatamam, Orası dost masası, tek satırı çıkmadı, bizimle mezara kadar gider! Niye mi, o ‘dostlar masası’ kolay kurulmadı, orada konuşunlar, hep orada kaldı!
Kıssadan hisse Sayın Başkan Cengiz, konuşacağınız mekanları ve kişileri iyi seçmek zorundasınız!
‘Trene yarı yolda binmedim’
Fatih Terim hocamızın Göztepe maçı öncesindeki açıklamaları hala hafızalarda.
Ne diyor; “Divan ve genel kurul üyesiyim, sicil numaram şu, 50 yıldır bu camianın içindeyim. Ben hareket halindeki trene yarı yolda binmedim. Ortasında girdiğim bir film hakkında yorum yapmıyorum”...
Benim yorumum mu? Bu açıklamaların adresi de direkt Başkan Mustafa Cengiz’dir! Yani “Sen trene yoldan atlatın” demeye getiriyor!
Terim susmaz, konuşur
Terim hocamızı iyi tanırım, maç öncesi konuşmaları, maç sonunda bir patlamaya dönüşecek cinstendi. Ne var ki, farklı Göztepe galibiyeti, Terim’in diline fren yaptırdı, içine attı, ama bu demek değildir ki, susacak, diline kilit vuracak konuşmayacak! Konuşur konuşur, yanıtlarını verir, çekinceleri asla yoktur, merak etmeyin. Zirve yarışının devam ettiği süreçte, Terim hoca, yangına körükle gitmeyecek kadar zekidir, tecrübelidir.
Başkan hesap sorar
Malum 29 Mayıs’ta seçim var, Başkan Cengiz, adaylığını koyacağını sürekli yineliyor, elbette kendi bileceği iş, ‘yapma başkan’ demek gibi bir lüksümüz yok, biz gazeteciyiz.
Galatasaray fokur- fokur kaynıyor, içerde müthiş kavgalar var, başkan adayları giderek çoğalıyor! Elbette başkanın hesap sorma ve de uyarma yetkisi var. Ancaaak madem ki, Florya’dan rahatsızsınız ki öyle, çağırırsınız Fatih Terim’i oturur, karşılıklı konuşursunuz, düşüncelerinizi anlatırsınız, soru da, hesap da sorarsınız buna hakkınız var.
Fitili siz ateşlediniz
Peki Sayın Başkan Mustafa Cengiz, kapalı kapılar ardında, bu şikayetlerinizi niye fısıldıyorsunuz?
Adres mi?
Florya’nın patronu Fatih Terim’dir. Öyle kalabalık gizli toplantılarda konuşursanız ki öyle, medyaya da sızar, öyle yalanlamalarla bu olayları asla örtbas edemezsiniz!
Yani fitili siz ateşlediniz, bakalım asıl bomba ne zaman patlayacak?
Krizleri yönetmek bir sanattır Sayın Başkan, bu yöntem, asla doğru bir yol değildir!
Tabi ki her kulüpte sıkıntılar, tartışmalar vardır, ama bunlara içeride çözüm aranır, sizlerin yaptığı gibi gizli kalması gerekenler sokağa dökülmez!
Nerde kaldı Galatasaray’ın ilkeleri Sayın Başkan?

Polat aday olmayacak

Gelişmelere bakıyorum da, mayıs ayında yapılacak kongrede adeta aday enflasyonu yaşanıyor, kulislerde birçok isim geçiyor.
Görüyorum ki üzerinde en çok spekülasyon yapılan isim Adnan Polat...
Polat, zor günlerin ismidir, öyle görevden kaçacak bir fotoğraf da asla değildir, sürekli kapısı çalınır!
Polat, “Kesinlikle yokum” diyorsa ki, diyor, onunla ilgili dedikodulara asla inanmayın, sözü senettir, öyle tanırım, öyle bilirim.

GÜZEL SÖZLER
“Bir insanın zekası verdiği cevaplardan değil, sorduğu sorulardan anlaşılır.”
ALBERT EINSTEIN