Pes ki, pess... Bunca yıllık gazeteciyiz, böyle bir rezalet yaşamadık! Bu nasıl taraftarlıktır, bu ne biçim kindir? Belki de dünyada böylesi görülmemiştir...
Kritik bir milli maça çıkıyoruz, ya ‘tamam’ ya ‘devam’ diyeceğiz...
Arkadaş bu takım Milli Takım... Bu işin rengi olmaz... Söz konusu KIRMIZI-BEYAZ’dır...
Ağzınıza, dilinize doksan dakika kilit vuracaksınız, kininizi kusmayacaksınız!
Aferin size son dakikada kaleciyi hem değiştirdiniz, hem de tepki gösterdiğiniz kişiyi de eve gönderdiniz, bravo valla!
Volkan Demirel’e gösterdiğiniz tepkide suçlusunuz... Size kızıp, ‘oynamayacağım’ diyerek hocasından izin alıp, formayı bırakıp evinin yolunu tutan Volkan’ın bu tavrı da bir o derecede skandaldır!
Burası Milli Takım, Volkan kardeş... Şartlar ne olursa olsun, öyle kızıp, kaçmak gibi bir lüksün olamaz, olursa bu kapılar sonuna kadar sana kapanır, bilesin!
Taraftarlar mı?
Valla onlara taraftar bile diyemiyoruz!
Adamı sevmeyebilirsiniz, ya Milli forma? Ona kimsenin ihanet etmeye hakkı yoktur!
Şükrü Saraçoğlu’nda takım yuhalanıyor, Aslantepe’de futbolcuya ağıza alınmayacak küfürler ediliyor, olmadı, sahaya seyirci atlıyor.
Eyyy sorumlular, hala Milli maçları İstanbul’da oynatmayı düşünüyor musunuz?
Maça gelirsek... Kazakistan’ın gücü ortada, asla kalitemizde değiller... Ne var ki, bu galibiyeti öyle hafife asla alamayız... Çünkü hem puan, hem de moral açısından dibe vurduğumuz bir dönemde, böylesi bir galibiyete gereksinimimiz vardı, bunu başardık.
Takımın iştahlı oyunu, disiplini ve de yardımlaşması üst seviyedeydi... Kaptan Arda’nın sorumluluk alışı, orta sahadaki mücadelesi harikaydı. Terim’in stoperde Serdar Aziz’i tercih etmesi, doğru bir hamleydi. Serdar Aziz’in en belirgin özellikleri soğukkanlı oluşu ve de sıfır hata ile maçı tamamlamasıydı.
Elbette Burak Yılmaz’ı es geçemeyiz.. Öyle veya böyle kaçırsa da, adam tepeden -tırnağa golcü... Goller kaçar, bu işin doğasında var, önemli olan pozisyonlara girmek. Biz bunu bilir, bunu söyleriz, gerisi detaydır.
Bir alkış da son dakikada kaleye geçen Volkan Babacan’a... İyi maç çıkardı, özgüveni, yan toplardaki çıkışları harika... Devam Volkan kardeş, artık kalede söz sahibisin.
Bu kıpırdanış, finaller yolunda bize nasıl yansır, zirveyi zorlar mıyız, şimdiden kestirmek çok zor... İşin özeti, yeteri kadar puan kaybettik, artık kredimiz de bitti...
Her maçımız final olacak...