Bu köprünün altından daha çok sular akar!

Süper Lig’in ilk yarısı noktalandı; zirve ‘sakin’, altta ise ‘yangın’ var! Futbolla ilgili öngörülerde bulunmak zordur, bir bakmışsınız ki, her şey tersine dönmüş, sizin tahminleriniz havada kalmış, yerinde yeller esiyor!
Ne var ki şu aşamada ligin zirvesiyle ilgili yorum yapmak için falcı olmaya da gerek yok, artık orası görünen köydür! Trabzonspor, aldı başını gidiyor, en yakın rakibi Konyaspor, aradaki puan farkı ise şimdilik yedi...
Kapanır mı, kapanmaz mı? Elbette kapanmayacak bir fark değil, Başakşehir de potanın içinde, ancak Konyaspor gibi avantajı yok şimdilik.
Valla özellikle İlhan Palut bu performansıyla övgüyü de, alkışı da fazlasıyla hak ediyor... Konyaspor’un bulunduğu yerin öyle şansla falan ilgisi yok, adamlar futbol oynuyor futbol...
Tabii ki Emre Belözoğlu’nu pas geçersek çok ayıp ederiz, ‘düşecek’ gözüyle bakılan Başakşehir’i alttan aldı, zirveye taşıdı, bu da büyük bir başarıdır, hakkını teslim edelim.
Yarışta en avantajlı takım kuşkusuz Trabzonspor’dur. Görüyoruz ki Karadeniz ekibi iki maçta iş kazaları yaşadı, dört puan kaybetti!
Tabii ki puan farkı önemlidir, büyük bir kredidir, ama o krediye güvenip, fazla bonkör olursanız, hayal kırıklığına yelken açarsınız. Geçmişte ne puan farkı atan ancak şampiyonluğu kaybeden takımları gördü bu gözler, futbol işte böyle bir oyundur arkadaş!
Trabzonspor’u başarılı buluyorum, iyi de futbol oynuyor, buna karşın savunmada zaafları yok değil... Görünen bir Nwakaeme gerçeği var Trabzon’da... Onun yokluğunda bordo-mavili ekibin gol yollarında zorlandığını gördük.
Kim ne derse desin, Nwakaeme’nin alternatifi yok, çok özel bir oyuncu. Tekniği, soğukkanlılığı inanılmaz, üç kişiyi oyundan düşürebiliyor, adeta rakiplerin içinden geçiyor.
Attırıyor, atıyor, ofansif anlamda takımın adeta sigortası konumundadır tecrübeli oyuncu. İnşallah sakatlığı çabuk geçer, yoksa Trabzonspor ikinci yarıda iş kazalarına gebedir bence!

Büyükler yerlerde!

İstanbul’un üç büyükleri mi, valla ne siz sorun onları ne de biz anlatalım?
Zirvenin uzağındalar, adeta yerlerdeler! Klasmanda yer alabilmek için birbirleriyle yarışıyorlar! Sokaktaki taraftarları bile takımlarından umutlarını kesmiş, “Kim üste, kim alta ligi bitirecek” yorumlarıyla günlerini geçiriyorlar!
Süper Lig’in ilk yarısında kırmızı ışığa takılan şimdilik beş takım var; Altay, Rize, Kasımpaşa, Göztepe ve Y.Malatya...
Ha diyeceksiniz ki puan farkı yukarıyla çok mu, asla değil. O kadar yakın ki, iki maç kaybeden düşme potasında, iki maç kazanan ise kendini yukarda bulur.
Demem o ki alt tarafta da işler karışık, şimdiden ‘şu düşer, bu kalır’ demek imkansız... Bu beş takım gibi, en az yukarıda bir o kadar takım da o hatta yerini alabilir. Aman dikkat, ayağınızı yere sağlam basın, ara transferde kadronuzu güçlendirin. Yoksaaa!

Krallık da devriliyor

Sezonun ilk yarısında dikkatimi çeken bir istatistik var; gol krallığı klasmanı... Sezonun ilk yarısında dikkatimi çeken bir istatistik var; gol krallığı klasmanı... Dikkat ettiyseniz İstanbul’un üç büyüklerinden ses yok! Demem o ki, on kişilik listeye bakıyorum, ilk sırada Karagümrük’ün golcüsü Pesiç yer alıyor. İkinci basamakta Başakşehir’i Okaka’sı, üçüncü ise Trabzonspor’un forveti Cornelius. Üç büyüklerin golcüleri sanırsınız ki tatile çıkmış, ilk onun içinde bile yoklar, tıpkı takımları gibi onlar da yerlerde!

Hakem hataları Gündoğdu’yu yakar

MHK Başkanı Ferhat Gündoğdu’nun adını bilirim, hiç yüz yüze gelmedim, cep telefonunu dahi bilmem.
Bakın sayın başkan, siz de bu kulvarın içinde yoğruldunuz, kokartlısı, kokartsızı Beşiktaş’a gelince hepsi aslan kesiliyorlar!
Bu kadar rahat kart çıkardıkları başka bir takım göstersenize bana Allah aşkına!
Pjanic’in bileğine adam tekmeyi basıyor. Kartın rengi kırmızı olması gerekirken, sarıya dönüşüyor, ayıptır, ayıp! Peki VAR nerede sayın başkan? İnsan sağlığı diyoruz, kırmızı çıkması için ayağının kırılması mı gerekir?
Bakın sayın başkan, hakem ve VAR hataları böyle devam ederse, siz de o koltukta rahat oturamazsınız, fatura yine size çıkar, onlar ise bildiklerini okumaya devam ederler!