A Milli Takımımız, UEFA Uluslar C Ligi’nde, Faroe Adaları, Lüksemburg ve Litvanya ile yarışıyor. Rakiplerimize baktığımız zaman ay-yıldızlı ekibimiz favori konumunda... Ne var ki, geçmişte favori olduğumuz zamanlar bile ne tür hayal kırıklıkları yaşadığımızı da unutmayalım. Grupta alacağımız her galibiyetlerin ülke puanımıza olumlu yansımalar yapacağını da kayda geçelim.
***
Bu kulvarda sahamızda ağırladığımız Faroe Adaları, savunma ağırlık bir şablonla sahaya çıktı. Rakibin bu kilidini açma adına Millilerimiz ilk yarıda özellikle kanatlardan yüklendi, adeta duvara çarpıp, sürekli geri döndü. Ne var ki 37’de Kerem Aktürk’ün şutunda top kaleciden döndü, Cengiz Ünder gelişine uzaktan aşırtma bir vuruşla kilidi açan çilingir oldu.
Futbolseverler gibi bizler de ay-yıldızlı ekibimize veda eden Burak Yılmaz’ın yerini Kuntz’un kimlerle dolduracağı, yani o boşluk kapanır mı, kapanmaz mı merak ettik? Elbette ikinci bir Burak Yılmaz bulamayız, ama orası da boş kalmaz.
Enes bu takımın gedikli lejyonerlerinden, Halil Dervişoğlu da alternatif oyunculardan... Tabii ki Serdar Dursun’u da unutmayalım. Orta sahada da forvete aday isimler yok değil. Örneğin Kerem Aktürk ve Yunus Akgün, daha ne olsun? Yani forvete aday çok, bu da rekabeti birlikte getirecek kuşkusuz. Kişisel olarak Enes ve Serdar Dursun’un iyi bir ikili oluşturacağını düşünüyorum.
***
İkinci yarıya daha tempolu ve de baskılı başlayan ekibimiz 47’de Halil Dervişoğlu’nun şık golüyle farkı ikiye çıkarırken, Cengiz Ünder’in bu yarıdaki golü VAR’a takıldı! Farkın ikiye çıkması üzerine konuk takım ofansif oyuna döndü, bu da bizim işimize yaradı ve vites yükselttik. Çok adamla ofansif girişimler yaptık, oyunu dömine ettik ve tek kaleye çevirdik.
İinci yarıda oyuna giren Serdar Dursun 82’de yükseldi, kafayı çaktı, kalecinin hamlesine rağmen top filelere gitti fark üçe çıktı. Bu yarıda sürekli topla ileri çıkan Merih Demiral, Yunus Akgün’ün asistine golle karşılık verdi, ay-yıldızlı ekibimiz farka koşarken, lige iyi başlangıç yaptı.
Stefan Kuntz’u futbolculuk döneminden iyi tanırım. Umut olarak göreve getirildi, dileriz başarılı olur, ülkemizi büyük hedeflere taşır. Bekleyip, hep birlikte göreceğiz.