Bilal Meşe

Bilal Meşe

bmese@milliyet.com.tr

Tüm Yazıları
Haberin Devamı

Valla, Beşiktaş’ın fotoğrafı bu, biraz sabır, biraz destek lazım. Kötü oynayabilir, düşünün korkarak gittiği Rize’den 4 golle döndü Kartal. Artı, Fernando Santos, daha şuracıkta kaç gün oldu ki, onun da zamana ve krediye gereksinimi olduğunu da lütfen unutmayın. 
Cenk Tosun iyi niyetli, arıyor, deniyor, buluyor, olmuyor, biraz da şanssız. Altıpas içinden kaçırıyor, gelişine vuruyor, top bu kez üst direkte patlıyor, ne yapsın?
Şu sıralarda en büyük güvence Semih Kılıçsoy’dur, o varsa ki var, tribünde arkanıza yaslanın rahat olun, yeter ki bulsun, affetmiyor. İlk yarıyı pas geçin, fırsatlar olmadı değil, ama golle taçlanmadı. Artı Kartal’ın çok etkili olduğunu da söylemek zor! Buna karşın Karagümrük’e pek de fırsat vermediler bu yarıda. Sadece Lasagna net bir pozisyona girdi, vurdu, Mert var kalede kardeşim, kolay mı?
İkinci yarıda konuk takımın ofansa dönüş yapması, futbol kalitesini yukarı çekti, bize de biraz olsun keyif verdi. Karagümrük’ün yüklendiği anlarda, sahneye Semih Kılıçsoy çıktı.
Dedik ya, Semih’e güvenin, gerisini merak etmeyin. Genç futbolcu 62’de klasını bir kez daha ortaya koydu, üstelik çaprazdan o golü atmak kolay mı? Kaleci Mert Günok, her maçta müthiş kurtarışlara imza atmaya devam ediyor, aman nazar değmesin.
Cenk Tosun kendisi atamadı, ama attırdı. 65’te Rashica’ya nefis bir asist yaptı kaptan, Kosovalı futbolcu da sağıyla Emre’nin uzanamayacağı köşeye gönderdi farkı ikiye çıkardı. Ve uzatma dakikalarında Rebic’in asistini gole çeviren Gedson, maçın skorunu belirledi.
Evet, Kartal yeni hocasına sahasında üç farklı galibiyetle ‘merhaba’ derken, Portekizli hocanın maç bitiminde tribünlere futbolcularıyla birlikte üçlü çektirmesi hoş bir tablo olarak akıllarda kaldı.