Teixeira’dan üç puanlık gösteri!

Beşiktaş’ın iki yenisi Alex Teixeira ve Batshuayi, nokta atışı transferdir. İlk 11’de sahaya çıkmaları büyük fırsattı kuşkusuz... Teixeira, orta sahada çok etkili, çabuk, teknik ve attığı mükemmel golle kalitesini ortaya koydu. Öyle tesadüf bir gol değil, bilerek, görerek.
Batshuayi mi? Müthiş, ligi sallayacağı kesin, ilk yarıda fırsatlar yakaladı atamadı, ama mücadelesi inanılmaz. İki ayağını da kullanıyor, en büyük özelliği ise çok çabuk ve teknik, buldu mu, her yerden vuruyor, bir topu da direkten döndü.
Valla, bu ikiliyi bulana, alana helal olsun... Haa ne kadar para alacaklar, beni hiç ırgalamıyor, önemli olan son şampiyona yapacakları katkı. Kaldı ki Devler Lig’inde Kartal ülkemizi temsil edecek, o kulvarda bu ikilinin güzel işler yapacağına inanıyorum.
İlk yarıda kendi sahasına kapanan, kontratakla pozisyon arayan bir Karagümrük, sahanın her yerinde presle rakibini boğan bir Beşiktaş izledik. Eee temponun da yüksek olması doğal olarak bu yarıda pozisyon üretimine de olumlu yansımalar yaptı. Ahmed Musa ve Batshuayi’nin direkten dönen toplarını da anımsatalım. En çok akılda kalan ise Teixeira’nın ilk yarıdaki klas golüydü.
***
Hadi buyrun buradan yakın! Bu oyunda sarın varsa, sahada kalma adına kontrollü oynayacaksın, kontrollü! Öyle rakibin tendonuna arkadan basarsan kızarırsın, bir çuval inciri de berbat edersin Salih kardeş! Arkadaşlarını yalnız bıraktığın gibi, Kartal’ın oyun düzenini allak-bullak ettin, Sergen hoca Teixiera’yı oyundan aldı, Necip Uysal’ı sahaya sürdü! Valla, Sergen hocanın Brezilyalı oyuncuyu kenara çekmesine de bir anlam veremedim!
Salih Uçan’ın kızarması doğal olarak konuk takımın da baskısını birlikte getirirken, buna karşın net pozisyonları üreten, ancak atamayan bir Beşiktaş vardı bu yarıda.
Ne var ki Kartal bu handikapına karşın 54’te Rosier’le ikinci gole çok yaklaştı. Batshuayi yay üzerinden aşırtma bir vuruşla Rosier’i cezaalanı içinde buluşturdu, tecrübeli futbolcu sert vurdu, kaleci kornere tokatladı. 77’de kaçan bir fırsat var ki, Vida bile şaşırdı! Hırvat stoper savunmadan seken topu önünde buldu, boş kale, zor olanı yaptı, üstten auta gönderdi! At maç bitsin, sen de, takımın da rahatlasın!
Dakika 80... Ghezzal, sağdan milimetrik bir pasla Batshuayi’yi buluşturdu, çarprazdan sert vurdu, kaleci kornere tokatladı.
Başlangıçlar hep zordur, bir de eksik kalırsanız sıkıntıya yelken açarsınız, gelin görün ki son şampiyon Beşiktaş, Salih’in kızarmasına karşın, Karagümrük engelini üç puanla geçti, tecrübesini konuşturdu, üretip, kaçırdıkları da cabası...