Hani VAR’ı hedefe koyanlar (!), ne kadar işe yaradığını dün bir kez daha gördük. Oğuzhan topla ceza alanına girdi, topu kurtardı, Badji’den sıyrılamadı! Halis Özkahya mı? Tabi ki ‘devam’ dedi. Üstelik pozisyona da fazla uzak değildi. Neyse ki, VAR’ın radarına takıldı, hakem izledi, beyaz noktayı gösterdi. Ya VAR olmasaydı, buz gibi penaltı arada kaynayıp gidecekti!
Şimdiii, Kartal’ın golcülerinden Larin topu istedi, N’Koudou, kendinden emin, topu aldı gitti, penaltı noktasına götürdü. Ne yani, Larin kavgamı etsin? Kibarlık yaptı! N’Koudou, penaltıyı kaçırdı, daha doğrusu kaleci kurtardı! Mahalle maçında bile böyle penaltıyı kaçıranı döverler...
Ghezzal var, Atiba var, Larin var, var oğlu var! Niye N’Koudou, Sergen Hoca? Penaltı atışlarında herkes kafasına göre mi takılıyor, pek anlayamadım.
Beşiktaş kaldı ki daha ilk dakikalarda baskıyı kurmuş, at o penaltıyı, hem rakibin direnişini kır, hem de moralini sıfıra indir... Böyle fırsat kaç kere gelir, arkadaş?
Sanırım futbolcular, Ankaragücü’nü başka takımlarla karıştırdılar. Son haftaların en çok çıkış yapan takımı olduğunu unuttunuz mu? Ne var ki, konuk takımın da Ersin’i irite edecek öyle aman aman bir baskısını da göremedim, doğrusu!
İlk yarıda topla oynama oranı yüzde 79 Beşiktaş lehine; gelin görün ki bu özellik pozisyon üretimine çok yansıdı dersek abartmış oluruz. Biri kaçan penaltı. bir de Larin’in cezaalanı içinden attığı, kaleciden dönen şutu var, hepsi o kadar! Larin, adeta gol kaçırmada ustalığa terfi etti şu sıralar!
Neyse ki, Kartal’ın Ghezzal’i var. Son saniyelerde kazanılan faul atışını kullandı, kaleci Korhan çıktı, Kulusic’i tutamadı, kafayla topu kendi kalesine gönderdi! Eeee futbol işte böyle bir oyun, sen atamazsın, rakip atar!
Kartal, ilk yarıyı 1-0 önde kapadı, gelin görün ki, bu kez de Oğuzhan’ı kaybetti. O da sakatlar zincirine eklendi! Kartal, kritik haftalarda, kayıp üzerine kayıp veriyor.
Valla, ben böyle bir şey görmedim. Tamam baskı yapan, coşkulu oynayan Beşiktaş... Gelin görün ki, bir oyuncu kendi kalesine iki gol atar mı? Atıyormuş, bunu da gördük!
Gerçi bu oyunda kendi kalesine gol atanlar var, olmaya da devam edecek! Kulusic ilk yarıda kendi kalesine attığı golden sonra adeta yılkıldı, morali dibe vurdu.
Peki, Hikmet Hocam, onu niye oyundan almadın? Üstelik bu oyunun içinde yılların geçti, futbolcu psikolojisini herkesten daha iyi bilirsin. Yazık oldu Kulusic’e! O malum senaristler bu kez Kulusic’i ipe çekecekler, konuş babam konuş, yaz babam yaz misali! Sakın ola bu iki gole kulp takmaya kalkmayın, iş kazasıdır, işşş!
Ankaragücü, asla boş takım değil... En azından iki golü kendi kalesine de atsa, pes etmiyor, halel olsun onlara!
Nitekim 65’de Welinton, Paintsil’i ceza alanı içinde indirdi, penaltı... Atışı aynı futbolcu kullandı, Ersin’i terse yatırdı, farkı bire indirdi. N’Koudou, penaltı nasıl atılır, gördün mü?
Gol, Ankaragücü’nü gerçek kimliğine dönüştürdü, baskı ve presle Beşiktaş savunmasını zorladı, bir pozisyon üretti, Ersin gole izin vermedi.
Ahhh Gökhan Töre ahhh! Kardeşim o nasıl kontrolsüz giriştir? Üstelik son dakika... Bırak gitsin rakibin! Paintsil, kendini yerde buldu, karar penaltı, atışı yine aynı futbolcu kullandı ve skoru belirledi, Kulusic’i kurtardı!
Valla, maçın geneline bakıyorum, Kulusic, iki golü kendi kalesine atmasaydı, ne olurdu acaba!
Yahuuu, ne güzel senin yapamadığını rakip savunmacı yaptı! Daha ne istiyorsun arkadaş? Müthiş bir avantaj yakaladın, kullanamadın, iki ALTIN puan uçup gitti! Rosier’in faul gerekçesiyle iptal edilen golü de tartışılır!
N’Koudou’nun atamadığı penaltı, Larin’in kaleciye nişanladığı top, maçın kırılma anlarıydı bence.
Neyse, yat-kalk Kulusic’e dua et, top sende olsa ne olur olmazsa ne olur kardeşim?
Dedik ya, daha bu köprünün altından daha çok sular akacak arkadaş. Böyledir bu oyun... Ummadığın taş baş yarar. Tıpkı Ankaragücü gibi!
Rakibini hafife alırsan, penaltıyı atamazsan, pozisyon üretemezsen, rakiplerinle arandaki makas giderek daralır, iştahlarını kabartırsın!
Artı, rakibin, pozisyon üretmeden iki penaltıyla skoru eşitliyorsa, bu da tartışılacak başka bir olaydır bence!