Galatasaray Çağlar Söyüncü: Fenerbahçe'de işimi zorlaştırıyor

Çağlar Söyüncü: Fenerbahçe'de işimi zorlaştırıyor

21.02.2024 - 14:29 | Son Güncellenme:

Fenerbahçe'ye devre arasında katılan milli futbolcu Çağlar Söyüncü basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Çağlar hem oynadığı mevkiden hem de ilk hedeflerinden bahsetti.

Çağlar Söyüncü: Fenerbahçede işimi zorlaştırıyor

Süper Lig'de şampiyonluk hedefleyen Fenerbahçe'de Çağlar Söyüncü basın mensuplarının sorularını yanıtladı

Haberin Devamı

FENERBAHÇE'DE İŞİMİ ZORLAŞTIRIYOR
"Oturmuş bir takma geldim, bu işimi zorlaştırıyor. Herkes elinden gelenin en iyisini yapıyor. Stoperde benimle birlikte 6 oyuncu var. Serdar Aziz ağabey yıllarca ligimizde ve Milli Takım'da oynadı. Leonardo Bonucci var. Kimin oynayacağının kararını hocamız verecek. Onun kararlarına saygı duyuyorum."

iLK HEDEFİMİZ FENERBAHÇE'YE ŞAMPİYONLUK YAŞATMAK
"Eksiklerim var, sene başından bu yana çok fazla oynamadım. Oynayarak daha iyiye gidiyorum. İlk hedefimiz 6 ay boyunca iyi performans sergilemek ve uzun süredir şampiyon olmayan Fenerbahçe'ye şampiyonluk yaşatmak. İlk hedef bu, ondan sonrasına bakacağız. İşin içinde profesyonellik var, iş bizden de çıkıyor. Şu an tek konuştuğumuz şey şampiyonluk."

Haberin Devamı

"İsmail Hoca sağ stoper olarak şans veriyor, ben de elimden gelenin en iyisini yapıyorum."

"Maddi olarak kazanç sağlıyoruz. Kazandığım paranın hakkını vermek isterim. Fenerbahçe'de de hedefim bu. Atletico Madrid ile kontratım var. 6 aylık süreç çok önemli. Mutlu sona ulaşırsak, durumum ilerleyen zamanda netleşir diye düşünüyorum."

TRANSFERİM 3 HAFTA SÜRDÜ
Transfer sürecim yaklaşık üç hafta sordu. Bir gün 'Bitti' deniyor, ertesi gün görüşmeler devam ediyor. Mental olarak süreç yordu. Biz de saygı gösterdik. Mutlu sona ulaştık, mutluyuz. Burada olmaktan dolayı mutluyum."

"Fenerbahçe'de çok yakın arkadaşlarım var. Cengiz Ünder, İrfan Can Kahveci, Serdar Aziz, Mert Hakan Yandaş... Onlarla konuştuğumda iyi bir ortam olduğunu söylüyorlardı. Ben de son bir senede mental olarak yoruldum. Forma süresi, sakatlıklar... Ayrıca EURO2024 geliyor. Burada iyi performans sergilemek, Fenerbahçe ve Türk halkına kendimi göstermek istiyorum."