Geri Dön

Dev yarış başlıyor

Bu yıl 68.’si düzenlenen ve sporun en iyilerini belirleyen Gillette&Milliyet Yılın Sporcusu oylamasında yarışacak adaylar, 80 kişilik jürinin oyları ile belli oldu. 7 kategoride toplam 42 aday 2021’in en büyüğü olabilmek için halktan destek arayacak.

Dev yarış başlıyor

Son altı yıldır erkek bakımının lider markası Gillette ile yapılan iş birliği ile gerçekleştirilen Gillette&Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, bu yıl halk oylamasına sunulacak adayların belirlenmesi için Türkiye’nin en önemli spor adamları, spor müdürleri ve spor yazarları dün Hyatt Centeric’te bir araya geldi.

Milliyet Spor Müdürü Tayfun Bayındır ile P&G Türkiye ve Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Büyük Jüri Toplantısı’nda Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, Demirören Holding Yönetim Kurulu üyeleri; Sinan Oktay ve Erdoğan Demirören, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, TMOK Başkanı ve IOC Asbaşkanı Uğur Erdener, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay gibi isimlerin de yer aldığı 80 kişilik jüri, belirlenen ön adaylar arasından 7 kategori için seçimini yaptı.

Buna göre önümüzdeki hafta 7 kategoride verilecek ödüllere aday olan isimler ve takımlar Milliyet Gazetesi’nde halka duyurularak oylamaya açılacak. Oylama Milliyet Gazetesi ve yilinsporcusu.milliyet.com.tr üzerinden başlayacak.

‘Sporda yeni atılımlar olacak’

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı da Milliyet’in spor ile anılan gazetelerin başında geldiğini vurguladı. Belovacıklı, “Bu yüzden sporla ilgili bir kaç adım daha atacağız. Milliyet, bu ödül törenini sürdürerek de spora destek olmuş bir gazete. 2022 ile birlikte yeni atılımlar olacak” dedi.

Dev yarış başlıyor

Ümit Şengül: Oyuncularımızın her türlü övgüyü hak ettiklerine inanıyorum
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber