Milliyet

Milliyet

Son dakika Milliyet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Milliyet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Milliyet haber sayfamızda...

Milliyet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 108.298 milliyet haberi bulunmuştur.
Memur-emekli zammı ne kadar olacak 2022, memur maaşı zammı açıklandı mı? Memur-emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak?
Memur-emekli zammı ne kadar olacak 2022, memur maaşı zammı açıklandı mı? Memur-emekli maaşı kaç TL'ye çıkacak?Memur maaşı zammı son dakika gelişmeleri gündemde araştırılan konular arasında bulunuyor. 2022'ye kısa bir süre kala memur ve memur emeklisinin maaşlarına gelecek zam oranı merak konusu. Zam oranının belirlenmesinde ise enflasyon rakamları, belirleyici faktörler arasında bulunuyor. Peki memur zammı ne kadar olacak 2022? Memur emeklisi maaşına yüzde kaç zam gelecek?
6.12.2021Ekonomi
Memur-emekli zammı ne kadar olacak 2022, kaç TL, enflasyon farkı kaç oldu? Emekli maaşı zammı ve memur maaşı zammı açıklandı mı?
Memur-emekli zammı ne kadar olacak 2022, kaç TL, enflasyon farkı kaç oldu? Emekli maaşı zammı ve memur maaşı zammı açıklandı mı?Memur maaşı zammı ve emekli maaşı zammı ile ilgili ayrıntılar son günlerde merak ediliyor. Geçtiğimiz günlerde kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon rakamları zam oranı belirlenmesinde etkiliyor. Yılın son ayına girilmesiyle beraber memur maaşı zammı ve emekli maaşı zammı son dakika gelişmeleri merak konusu oldu. Peki memur zammı ne kadar olacak, kaç TL 2021? Emekli zammı ne kadar olacak, yüzde kaç?
6.12.2021Ekonomi
Çağlayan Adliyesi'nde intihar girişimi
Çağlayan Adliyesi'nde intihar girişimiİstanbul Adalet Sarayı’nda 29 yaşındaki Samet A., eşiyle sorunları olduğunu ve çocuklarını göremediğini iddia ederek intihar girişiminde bulundu. Adliyenin 7. katındaki korkuluklara çıkan Samet A., ikna edilerek korkuluklardan alındı.
6.12.2021Gündem
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...
Sakin kasaba kan gölüne döndü! Korkunç gerçek ortaya çıktı...Henüz 15 yaşındaki çocuk, ailesinin ona temin ettiği silahla dehşet saçtı ve okuldaki dört arkadaşını öldürdü, yedi kişiyi de yaraladı. Öğretmeni, saldırıdan bir gün önce çocuğun silah, mermi ve yaralı bir insanı içeren çizimlerini gördü. Çizimin yanında, "Hayat anlamsız, düşüncelerimi durduramıyorum" diye yazmıştı. Silahı ailesinin hediye ettiği öğrenildi. Dehşetin ayrıntıları ortaya çıktıkça sadece bir kasabanın değil dünyanın kanı dondu.
6.12.2021Dünya
Satmak için sıraya girdiler ama... Gerçek gök taşı böyle anlaşılır!
Satmak için sıraya girdiler ama... Gerçek gök taşı böyle anlaşılır!Yakın zamanda NASA'nın da doğruladığı bir gök taşının dünyayı teğet geçmesi, gök taşlarını yeniden gündeme getirdi. Astrofizikçi Dr. Selçuk Topal, "Birkaç milyon yılda bir gezegen ölçeklerinde zarar verebilecek büyüklükte bir asteroit dünyaya çarpabiliyor" diyerek, tehlikeye dikkat çekti.
6.12.2021Gündem
İnsan kanı hakkında kimsenin bilmediği 20 şaşırtan gerçek
İnsan kanı hakkında kimsenin bilmediği 20 şaşırtan gerçekKan; vücutta oksijen, besin maddeleri, hormonlar, vitaminler ve antikorları dokulara taşıyan, aynı zamanda oluşan karbondioksit ve atık maddelerini vücuttan uzaklaştıran yaşamsal sıvıdır. Hayrete düşürecek kadar ilginç bir yapıya sahip olan insan kanı hakkında birtakım gerçekleri bilmenin zamanı geldi de geçiyor bile... Üstelik bu bilgilerin hepsi bilimsel olarak da kanıtlanmış. Şimdi hepsini sizin için tek tek açıklıyoruz... MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
Mutluluk hormonlarını doğal ve etkili yöntemlerle artırmanın 4 yolu
Mutluluk hormonlarını doğal ve etkili yöntemlerle artırmanın 4 yoluKendinizi her gün sol taraftan kalkmış gibi mi hissediyorsunuz? Yaşadığımız bir olaya, tartıştığımız bir kişiye bağlı olarak kendimizi mutsuz, karamsar ve sinirli hissetmek belli bir düzeye kadar normal karşılanabilir ancak bazen görünür de bir sebep olmamasına rağmen huzursuzluk hissedebiliyoruz. İşte tam burada mutluluk ile hormonlar arasındaki dengeyi kurarak daha olumlu bir ruh haline geçmek için birtakım adımlar atabiliriz. İçinde bulunduğunuz ruh hallerinin sadece nasıl hissettiğinizi değil, çevrenizle kurduğumuz ilişkileri de etkilediğini unutmayın ve bu önerilere kulak kabartın… MİLLİYET.COM.TR / PEMBENAR ÖZEL
Karadeniz'de Amazon izi! Bugün bile denize taş atılmasının sebebi...
Karadeniz'de Amazon izi! Bugün bile denize taş atılmasının sebebi...Mitolojide tamamen kadın savaşçılardan oluşan tarihi bir topluluk olarak bilinen Amazonların, Giresun Adası'nda yaşadıkları ve günümüzde Aksu Festivalleri (Mayıs Yedisi) kutlamalarına ilham oldukları söyleniyor. Bu iddia ne kadar doğru, bugün bölgede hala yaşatılan bazı ilginç geleneklerin kökeni savaşçı kadınlara mı dayanıyor? İşte erkek egemen tarihin çehresini değiştiren Amazon kadınları...
6.12.2021Gündem
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin sıra dışı hikayesi
Türkiye'den 'Turkey' hamlesi! İşte hindinin sıra dışı hikayesiTürkiye'nin ihraç ürünlerinde artık 'Made in Turkey' yerine 'Made in Türkiye' ibaresi kullanılacak. Peki, uzun yıllar boyunca neden uluslararası arenada Türkiye için İngilizce hindi anlamına da gelen 'Turkey' kelimesi kullanıldı? İşte hindinin tarihteki ilginç serüveni...
6.12.2021Gündem
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’
‘Ekonomide refahı yaygınlaştıracağız’Siirt'te vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizde nasıl tüm vatandaşlarımızı en geniş özgürlüklere kavuşturmuşsak, ekonomide de yatırım, istihdam, üretim merkezli yeni programımızla refahı yaygınlaştıracağız" dedi.
6.12.2021Siyaset
İstanbul’un yeniden sahibini bulması lazım
İstanbul’un yeniden sahibini bulması lazımCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023 seçimlerine giderken AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’na “daha çok çalışma” talimatı vererek, “İstanbul’un önce 2023, ardından 2024 olmak üzere yeniden sahibini bulması lazım. Bu da AK Parti’dir. 2023’le birlikte yeniden dirilişi, başta İstanbul olmak üzere, kazanmamız lazım” dedi.
6.12.2021Siyaset
Yılın en iyi fotoğraf editörü Demirören’den
Yılın en iyi fotoğraf editörü Demirören’denFotoğraf Organizasyonları Derneği FOTON'un Milliyet Gazetesi medya sponsorluğu ve Canon ana sponsorluğunda düzenlediği “PhotoMaraton İstanbul 2021” ve "İstanbul Street Photo Festival 2021” etkinliklerindeki ödüller, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
6.12.2021Gündem
‘Şiddet bir insan hakları problemi’
‘Şiddet bir insan hakları problemi’Birleşmiş Milletler Eğitim ve Araştırma Enstitüsü’ne bağlı Yönetici ve Liderler için Uluslararası Eğitim Merkezi CİFAL İstanbul Direktörü ve Bahçeşehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ebru Canan Sokullu, toplumsal cinsiyet eşitliği ile projelerini Milliyet'e anlattı.
6.12.2021Gündem
Endişeler neler
Endişeler neler ‘Dünyanın Endişeleri’ araştırmasının sonuçları. IPSOS Milliyet okurları için derledi...
6.12.2021Gündem
Bu gurur Esmanur'un! 'Kız çocuklarına ilham olmak istiyorum'
Bu gurur Esmanur'un! 'Kız çocuklarına ilham olmak istiyorum'Toplumsal baskılara rağmen eğitiminden ve hayallerinden vazgeçmeyen 21 yaşındaki Viranşehirli Esmanur Dağlı, Birleşmiş Milletler'in (BM) desteklediği JCI (Junior Chamber International) yarışmasında "Türkiye'nin 10 Başarılı Genci" arasına girdi.
6.12.2021Gündem
Sağlıkta 'kırmızı' alarm! Bu ilaçların satışı arttı
Sağlıkta 'kırmızı' alarm! Bu ilaçların satışı arttıSon 5 yılda kırmızı reçeteyle satılan uyuşturucu niteliğindeki ilaçları kullanan hasta sayısı arttı. 2017'de 265 bin 701 hasta, 717 bin 194 ilaç kullandı. Bu yılın ilk 9 ayında kullanılan ilaç sayısı 820 bine yaklaştı. Tedavi için bu ilaçları kullanan ve zor durumda kalanlar Meclis’e başvurdu.
6.12.2021Gündem
77 sayfada feci son! Kızlarının hayatını kurtarmak için yaptıkları da tek tek anlatıldı
77 sayfada feci son! Kızlarının hayatını kurtarmak için yaptıkları da tek tek anlatıldıABD'de doğa yürüyüşüne çıkan çift, yeni doğmuş bebekleri ve köpekleriyle birlikte feci şekilde hayatlarını kaybetti. Ölümlerin ardından hazırlanan 77 sayfalık rapor sır perdesini aralarken, Bölge Şerifi Jeremy Briese, gazetecilere yaptığı açıklamada şaşkınlığını gizleyemedi: "Bu 20 yıldır tanık olduğum ilk olay..."
6.12.2021Dünya
‘‘Büyük Altay’ı bırakamam’’
‘‘Büyük Altay’ı bırakamam’’Spor Toto Süper Lig’in 15. haftasında Altay, deplasmanda Galatasaray’la karşı karşıya geldi. İstanbul’da oynanan mücadelede skor 2-2 beraberlik ile tamamlandı.
5.12.2021Ege
Cevap/Düzeltme metni
Cevap/Düzeltme metniMilliyet Gazetenizin Ege Ekinde 02...
5.12.2021Ege
Fotoğrafın maratonu sonuçlandı! Yılın en iyi fotoğraf editörü Demirören’den
Fotoğrafın maratonu sonuçlandı! Yılın en iyi fotoğraf editörü Demirören’denFotoğraf Organizasyonları Derneği FOTON'un Milliyet Gazetesi medya sponsoru ve Canon ana sponsorluğunda “PhotoMaraton İstanbul 2021” ve İstanbul Street Photo Festival 2021” etkinliklerinin kazananları Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu.
5.12.2021Vitrin
Aksal Yavuz'dan şampiyonluk ve Uğurcan Çakır yorumu | 'Takımdan ayrılırsa...'
Aksal Yavuz'dan şampiyonluk ve Uğurcan Çakır yorumu | 'Takımdan ayrılırsa...' Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Aksal Yavuz, Trabzonspor'un Adana Demirspor galibiyetini Skorer'den Nergis Aşkın'a değerlendirdi.
5.12.2021Futbol
Son dakika: Şansal Büyüka'dan Galatasaraylı yıldıza sert eleştiri: 'Bencilliğin zirvesi'
Son dakika: Şansal Büyüka'dan Galatasaraylı yıldıza sert eleştiri: 'Bencilliğin zirvesi'Spor Toto Süper Lig'in 15'inci haftasında Galatasaray sahasında Altay'ı konuk etti. Sarı Kırmızılılar kendi taraftarı önünde 2 puan daha kaybederek zirve yarışında ağır bir darbe daha aldı. Spor yazarları Galatasaray-Altay maçını ve tartışılan pozisyonları değerlendirdi. Milliyet'in duayen yazarlarından Şansal Büyüka, Galatasaraylı yıldıza eleştiride bulundu. İşte ayrıntılar...
5.12.2021Galatasaray
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...
18 yaşındaki Türk genci dünya turuna çıkıyor! Günde 2-3 saat çalışıp...18 yaşına basar basmaz pasaportunu çıkarıp ilk seyahatini Gürcistan’a gerçekleştiren Halil Kaptan, şimdilerde dünya turuna çıkmaya hazırlanıyor. Hayattaki en büyük tutkusunun peşinden giden genç gezginin ilk rotası ise Ürdün.
5.12.2021Tatil
Pazarlıksız satış dönemi!
Pazarlıksız satış dönemi!Son dönemde araç fiyatlarında yaşanan günlük değişim eskiden yapılan pazarlık usulünü de bitirdi. Satıcılar ilana koyduğu araçların fiyatlarında indirim yapmazken, bugünden yarına 40 bin liralık fiyat artışları yaşanıyor. Artık Türkiye'de pazarlıksız satış döneminin başladığını söyleyen, Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Genel Başkanı Aydın Erkoç "Eskiden gittiğiniz iş yerinde bir aracın satış değeri 300 bin lira ise 290 bin liraya alabiliyordunuz. Ama şimdi devir değişti. Pazarlıksız bir dönem yaşanıyor. İndirim yapan yok." ifadelerini kullandı.
5.12.2021Ekonomi
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...
3 bin yıllık şaşırtan gerçek! Türkler tavuk yemedi, kebabı ise...Dünyanın en eski mutfaklarından biri olarak kabul edilen Türk mutfağı, kadim bir tarihe sahip. Orta Asya'dan Anadolu'ya uzanan bu lezzet öyküsünün hikâyesi de çok ilginç. Bin yıl önce Anadolu'ya göçen Türklerin tavuk yememesi, çatalı hiç kullanmamaları hatta kabak yetiştirdikleri kocaman tarlalarının olması bunlardan yalnızca birkaçı.
5.12.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Milliyet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.