Geri Dön

Dursun Özbek'in rakibi Mustafa Cengiz

Galatasaray’da başkanlığa talip olanlar dün Divan Kurulu’na listelerini verdi, adaylar kesinleşti. Mevcut başkan Dursun Özbek, yönetiminin yarısını değiştirerek seçime girerken, Mustafa Cengiz de Özbek’in rakibi oldu.

Dursun Özbek'in rakibi Mustafa Cengiz

Galatasaray’da 20 Ocak’ta yapılacak Olağanüstü Genel Kurul’da başkan Dursun Özbek ile Mustafa Cengiz’in yarışacağı kesinlik kazandı. İki aday, son başvuru günü olan dün listelerini Galatasaray Divan Başkanı İrfan Aktar’a sundu.

Yönetimde bulunan Dursun Özbek, eski yönetiminin yarısını tasfiye ederken, 7 arkadaşını ise yanında tuttu. Eski yönetimden Burçin Aslan’ın son anda kaldığı öğrenilirken, Özbek 7 yeni isimle imaj yeniledi.

Seçim kararı alınmasının hemen sonrasında başkan adayı olduğunu açıklayan Mustafa Cengiz, muhalif kanadın büyük desteğiyle yarışa girdi. Cengiz’in etrafında, Dursun Özbek muhaliflerinin bir araya geldiği belirtildi.

‘Kimseyle görüşmedim’

Dursun Özbek yönetiminde yer alacağı konuşulan Emir Sarıgül, kimseyle görüşmesi olmadığını söyledi.

Daha önce de yöneticilik yaptığını ifade eden Sarıgül, “Ünal Aysal gibi bir başkanla çalıştım. Galatasaray’a 3 dönem yönetici olarak hizmet ettim. Bu dönem işlerimin yoğunluğu nedeniyle zaten böyle bir şey düşünemezdim. Kimseyle de böyle bir görüşmem olmadı” dedi.

Albayrak yok

Galatasaray’da listelerin verildiği son güne Abdurrahim Albayrak damgasını vurdu. Albayrak’ın, sabah saatlerinde, Dursun Özbek’in listesinde yer aldığı iddia edildi. Ancak Divan Kurulu’na verilen listelerde Albayrak’ın Özbek ile birlikte olmadığı anlaşıldı. Abdurrahim Albayrak bu dönem yönetime girmeme kararı aldı.

Renk seçimi 8 Ocak’ta

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, ilk toplantı günü olan 13 Ocak’tan beş gün önce renk seçimi yapılacağını söyledi. Aktar, iki başkan adayının oy pusula renklerinin 8 Ocak’ta Türk Telekom Stadı’nda saat 18.00’de yapılacağını dile getirdi.

DURSUN ÖZBEK’İN LİSTESİ

Dursun Özbek
Özkan Olcay
Nasuhi Sezgin
Ali Yüce
Mehmet Dedeoğlu
Osman Kocaman
Can Topsakal
Ahmet Cebeci
Ural Aküzüm
İsmail Sarıkaya
Murat Atay

YEDEKLER

Mehmet Onur Tan
Serdal Koç
Cevat Genç
Burçin Arslan
Ozan Oran

MUSTAFA CENGİZ’İN LİSTESİ

Mustafa Cengiz
Celal Açar
A.Sabri Şenkal
Acar Baltaş
Nejat Güney
Okan Böke
Adil Araboğlu
Emre Erdoğan
Cenk Soyer
H.Hüseyin Toprak
A.Ünal Çeviköz

YEDEKLER

Mahmut Recevik
M.Ömer Cansever
Dinç Üner
Erol Özmandıracı
Arif Badur
Nihat Kırmızı: "Galatasaray haksızlığa uğrarsa herkes bunun bedelini öder"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber