Geri Dön

"Eğitim en büyük güç"

Riva'da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu İlkokulu ve Spor Toto Teşkilatı Ortaokulu'nun resmi açılışı yapıldı.

"Eğitim en büyük güç"

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Taşa, toprağa yatırım 50 sene ama eğitime yapılan yatırım nesilden nesile uzar. Eğitim en büyük güçtür” ifadelerini kullandı. Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören’e hizmetleri için teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ise “Çok daha güzel günlere yürüyeceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Riva’da yapımı tamamlanan Türkiye Futbol Federasyonu İlkokulu ve Spor Toto Teşkilatı Ortaokulu’nun resmi açılışını, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım yaptı.

Açılışa, Bakan Kasapoğlu’nun yanı sıra, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Futbol Federasyonu eski Başkanı Yıldırım Demirören, Gençlik ve Spor eski Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Toto Teşkilatı Başkan Yardımcısı Bünyamin Bozgeyik, TFF Başkanı Hüsnü Güreli, TFF Başkan Vekilleri Nihat Özdemir, Ali Dürüst, Cengiz Zülfikaroğlu ve Genel Sekreter Kadir Kardaş, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz Belediye Başkan Adayı Murat Aydın ile Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEM-DER) Başkanı Saadet Gülbaran ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakan Kasapoğlu, pırıl pırıl iki eğitim yuvasının açılışında bulunmaktan dolayı mutluluk duyduğunu belirterek, “Eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ülkemiz Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip ülkesi. Bu bağlamda gerekli adımları atmak için tüm kurumlarla iş birliğini çok önemsiyoruz. Katkılarımız durmaksızın devam edecek” dedi.

‘Ümitlerim pekişti’

Kasapoğlu şöyle devam etti: “Bu anlamlı açılışta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Binali Bey’in de bulunmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Ülkemizin her yerinde Cumhurbaşkanımız ile birlikte gerçekleştirdikleri eserlerde imzalarına şahit oldum. Sizlerin imzasını gördükçe ümitlerim daha çok pekişti. İstanbul’un yarınları adına çok daha güzel günlerin müjdesini de sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Başkanımız iki yaka bir sevda diyor, tabii ki muhabbetin iki başlı olduğu da apaçık ortada. Başkanımızın İstanbul sevdasına da halkımız da kendisini severek karşılık veriyor. Sayın değerli başkanımızın engin tecrübesi ve deneyimiyle çok daha güzel günlere yürüyeceğimize inanıyorum. Bu güzel tesisin bugünlere gelmesinde emeği bulunan herkese, TOGEM-DER’e, TFF’ye, Spor Toto Teşkilatı’na ve tüm çalışanlara teşekkür ediyorum.”

‘454 okul daha’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ise gelecek nesillere çok güzel iki okul daha kazandırdıklarını söyledi. En değerli yatırımın eğitim olduğuna vurgu yapan Yıldırım, “Taşa, toprağa yatırım 50 sene ama eğitime yapılan yatırım nesilden nesile uzar. Eğitim en büyük güç. Eğitimin alt yapısının güçlendirilmesi için ders ve öğretmen sayısı 2 katına çıkartıldı. Çok mesafe aldık. 454 tane daha okul yapmamız lazım. Nisan’dan itibaren sizlerin de desteği ile büyük projelere imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Demirören’in dileği
Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve TFF eski Başkanı Yıldırım Demirören, beşinci okulu açtıklarına vurgu yaptı. Törende bir konuşma yapan Demirören, “TFF, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu. Ben ve arkadaşlarım TOGEM-DER ile birlikte yola çıktık. Bugün 5. okulumuzun açılışını yapıyoruz. Burada okuyacak öğrenci arkadaşlarımın Atatürkçü, genç vizyonlu olarak yetişmesini temenni ediyorum. Hüsnü Başkanım başta olmak üzere tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bu yolda benimle birlikte yürüdüler” ifadelerini kullandı.

Güreli’den teşekkür

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hüsnü Güreli, “TOGEM-DER ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ile ortaklaşa çıktığımız bu yolda iki okulun hizmete girmesinin gururunu ve onurunu yaşıyoruz.
17 dersliği bulunan bu iki okulumuzda 20 öğretmenimiz toplam 231 öğrenciye eğitim ve öğretim vermektedir. 2005 yılından itibaren çok önemli işlere imza atan TOGEM-DER’in Sayın Başkanı Saadet Gülbaran ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Çok önemli işler başarıyorsunuz” dedi.
Bakan Kasapoğlu ve Yıldırım Demirören’e hizmetleri için teşekkür eden Güreli, “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın o gün başkanı olan Mehmet Muharrem Kasapoğlu bugün Gençlik ve Spor Bakanımız oldu. O gün verilen destek sırasında o günün bakanı Akif Çağatay Kılıç da aramızda. Ona da teşekkür ediyorum. En önemli teşekkürü dostum, dava arkadaşım Yıldırım Demirören başkanımıza sunmak istiyorum. TOGEM-DER’in talebi geldiği anda çok büyük istekle başkanımız bu konuya eğildi. Başkanımıza bu emekleri ve Türk futbol tarihine verdiği hizmetleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

17 yılda 122 bin derslik
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’da 2003’ten bu yana eğitimde yapılan yatırımlara dikkat çekti. Yerlikaya, “İstanbul’umuzda 2003 yılından bu yana 17 yılda 122 bin dersliğe ulaşmışız. 2003 yılındaki 41 bin dersliğe, 17 yılda 81 bin derslik ilave edilmiş. Açacağımız bu iki okulda olduğu gibi hepsinde çok sayıda hayırseverin katkısı var. 580 okul, 12 bin 682 dersliği sağ elin verdiğini sol elin haberi olmayacak tarzda, içimizden çıkan hayırsever iş adamları yapmış. Allah hepsinden razı olsun. Futbolun beyni de Riva’da yönetiliyor. Başta TOGEM-DER olmak üzere Spor Toto Teşkilatımızı, TFF eski ve yeni başkanını, bu hayra inanıp bu güzel mekana bizleri kavuşturanları tebrik ederiz” dedi.
‘Ne mutlu bizlere’
TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran, eğitim çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Gülbaran, “2005 yılında Sayın Emine Erdoğan’ın himayelerinde kurulan derneğimiz, kadın ve çocuk merkezli sorunlara dikkat çeken ve çözüm üreten bir sivil toplum kuruluşudur. Türkiye Futbol Federasyonu ve Spor Toto Teşkilatı’nın başkan ve yöneticilerine, desteklerinden dolayı Beykoz Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Ne mutlu bizlere ki, hayırseverlerimizin ve gönül dostlarımızın sayısı her geçen gün artıyor” dedi.
Beykoz’a yeni stat
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Riva’daki okulların ardından yapımı tamamlanan Beykoz Stadı’nın açılışını gerçekleştirdi.
TFF Başkanı Hüsnü Güreli, Başkan Vekilleri Nihat Özdemir ve Cengiz Zülfikaroğlu’nun yanı sıra çok sayıda davetli ve vatandaş törende yer aldı. Binali Yıldırım, Türk gençliğinin emrinde olduklarını belirterek, sportif başarıları hedeflediklerini söyledi. Yıldırım, 110 yıllık Beykozspor ve gençliği için tüm desteği sağlayacaklarını da ifade etti.

Metincan Cici’ye Beşiktaş ve Galatasaray talip olduYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber