Geri Dön

Emre Tezgel, Stoke City ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı

Stoke City'in altyapısında çıkış yakalayan ve A Takım da oynama şansı bulan Türk asıllı 16 yaşındaki Emre Tezgel, Stoke City ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Emre Tezgel, Stoke City ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı

Championship ekiplerinden Stoke City, altyapıdan yetişen Türk asıllı 16 yaşındaki hücum oyuncusu Emre Tezgel ile profesyonel sözleşme imzaladığı duyurdu. İşte detaylar..

17 yaşında yürürlüğe girecek
Stoke City, genç oyuncunun sözleşmesi 17 yaşına girdiği an yürürlüğe gireceğini duyurdu. Emre Tezgel, 19 Eylül de 17 yaşına girecek. Genç oyuncu ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzalandı.

Tarihe geçti
9 yaşında Stoke City'in altyapısında oynamaya başlayan Emre Tezgel, İngiltere U17 takımında forma giyiyor. Genç oyuncu geçtiğimiz sezon FA Cup maçında Leyton Orient'e karşı Stoke City formasıyla oynadı. Emre Tezgel, çıktığı bu karşılaşma ile Stoke City formasıyla profesyonel maça çıkan en genç oyuncu olma unvanına ulaştı.

O'Neill: Muazzam bir potansiyele sahip bir oyuncu

Teknik Direktör Michael O'Neill, genç oyuncu hakkında şunları söyledi: “Emre'nin geleceğini kulübe adadığı için çok heyecanlıyız, özellikle de başka takımlardan Emre'ye gelen transfer tekliflerine rağmen... Muazzam bir potansiyele sahip bir oyuncu ve onunla ve ailesiyle konuştuk. Emre'nin geleceği için çok çalışması gerektiğini de söyledik.'' ifadelerini kullandı.

Emre Tezgel, Stoke City ile 3 yıllık profesyonel sözleşme imzaladı

 

YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber