Dünya Kupası Erdoğan'dan Ronaldo açıklaması: Siyasi yaptırım uyguladılar

Erdoğan'dan Ronaldo açıklaması: Siyasi yaptırım uyguladılar

25.12.2022 - 21:57 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye" programında gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2022 Dünya Kupası'na dair gelen soruyu cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan; 'Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar. Filistin davasına sahip çıkan birisi. Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor' dedi.

"İlk Oyum Erdoğan'a İlk Oyum AK Parti'ye" programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlerle bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 Dünya Kupası Final maçına ilişkin bir soru üzerine Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u teselli ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arjantin iyi oynadı, kazandı. Macron üzülme dedim" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

Lionel Messi'nin Dünya Kupası'nda şampiyon olmasına dair konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Penaltılarda Arjantin gerçekten muhteşemdi fakat Messi o yaşına rağmen... Yalnız Mbappe geleceği tehdit ediyor, yaş 23, Messi 34 ve her iki tarafı çevirmede Messi'nin tecrübesi ağırlığını koydu. Arjantin'de böylece 30 yıldan sonra Dünya Kupası'nı almış oldu. Hayırlı olsun diyeceğiz, darısı başımıza" açıklamasını yaptı.

Cristiano Ronaldo'nun Dünya Kupası'nda siyasi yaptırıma maruz kaldığını belirten Cumhurbaşkanı, "Ronaldo'yu harcadılar. Ronaldo'ya maalesef siyasi yaptırım uyguladılar ve Ronaldo gibi bir futbolcuyu kalkıp ikinci yarıda sokmak, ikinci yarıda 15 dakika, yarım saat sokmak, o onun hem psikolojisini hem bütünüyle enerjisini alıp götürdü. Orada Ronaldo ile Messi'yi kıyaslamak yerine artık öyle veya böyle Ronaldo şimdi aldığım bilgilere göre Suudi Arabistan'a gidiyor. Filistin davasına sahip çıkan birisidir Ronaldo. Şimdi artık gelecekle ilgili Mbappe, gelecekte o var" dedi.