Süper Lig’de lider Trabzonspor, ilk yarıda yaşanan gol düellosunun düğümünü ikinci yarıda çözdü, Göztepe’yi 4-2 mağlup etti.
Maçtan önce ‘Şampiyonluğumuza 900 dakika kaldı’ diyen Abdullah Avcı, hem mecburi hem de tercihen 11’de değişiklikler yaptı. Puchacz’ın yokluğunda solbekte Trondsen aralık ayından sonra ilk kez sahaya çıkarken, formsuz Bakasetas da kulübeye çekildi, 10 numara görevi Abdülkadir Ömür’e verildi. Her maçına final gözüyle bakan Göztepe’nin savaşmaktan başka çaresi yoktu.
Hızlı başlayan mücadelenin ilk yarım saatinde Trabzonspor’un, Abdülkadir ve Nwakaeme, konuk ekibin de Berkan ile yakaladığı pozisyonlar ağların boş kalmayacağının sinyallerini verdi. 31’de Halil takımını öne geçirdi: 0-1. Ancak bu gol bordo-mavilileri uyandırdı. 34’te Nwakaeme skora denge getirdi, ardından da 37’de Abdülkadir sahneye çıktı: 2-1. İlk dakikadan itibaren geri dönmekte zorlanan ev sahibi, 43’te bir kez daha hazırlıksız yakalandı, Soner ağları havalandırdı: 2-2.
İlk yarıdaki futbola Abdullah Avcı’nın tepkisi büyük oldu, Trabzonspor üç değişiklikle ikinci yarıya başladı. Bu hamleler hemen sonuç verdi. Nwakaeme’nin pasında defansında hatasının ardından İrfan Can ile karşı karşıya kalan Djaniny topu filelere gönderdi: 3-2. Fırtına’nın durmaya niyeti yoktu. Dorukhan’ın hazırladığı pozisyonda Visca-Abdülkadir işbirliği golü getirdi: 4-2. Rakibini iyice oyundan düşüren Trabzonspor kalan süreyi iyi kullandı ve maçı 4-2 kazandı.