Lider Trabzonspor, Fatih Karagümrük deplasmanında 2-0 kazandı. Namağlup unvanını koruyan konuk ekip, zirvede de tek başına kaldı.
Öncelikle şunu söylemek lazım, bordo-mavililer belki ligin en iyi topunu değil ama en akıllı topunu oynuyor ve kazanıyor. Herkes o kadar formdaki bu Abdullah Avcı’nın elini güçlendiriyor. Tecrübeli çalıştırıcı kadroda istediği oynamayı yapabiliyor. Karagümrük deplasmanında Avcı, Berat-Hamsik değişikliğinin yanında, sakatlığı geçen Bakasetas’ı dinlendirdi, Abdülkadir Ömür ile devam etti. Uğurcan da kaleye geri döndü.
Karagümrük’te ise eksikler can sıkan cinstendi. Hedenstad, Biglia ve Zukanovic maçta forma giyemedi. Bu ev sahibinin ilk anlarda hücumu değil, defansı düşünmesini sağladı. Ancak maçın seyri 15. dakikada çalınan penaltıyla değişti. Önce Djaniny’nin topu Viviano’ya nişanladı. Hakem Cüneyt Çakır, tecrübeli kalecinin erken çıkması nedeniyle penaltıyı tekrarlattı. Djaniny bu kez hata yapmadı: 0-1.
Golden sonra topla daha çok oynayan Karagümrük olurken, Trabzonspor da hızlı ataklarla ikinci golü aradı. İlk yarının son dakikalarında Nwakaeme öyle bir pozisyonu harcadı ki buna kendisi bile inanamadı.
İkinci devre de topun kontrolü ev sahibi takımdaydı. Ancak Karagümrük isabetli orta ve şutta o kadar zayıf kaldı ki istenilen tehlikeleri bir türlü yaratamadı. Sürprize izin vermek istemeyen Abdullah Avcı ise 60’ta Djaniny-Berat hamlesiyle geri hattı güçlendirdi. 62’de konuk ekibi rahatlatan gol Abdülkadir Ömür’den geldi: 0-2. Kalan yarım saatte iki takımdan da hamleler gelirken sonuç değişmedi ve Trabzonspor zirvedeki yerini biraz daha sağlamlaştırdı.