Süper Lig’in 7. haftasında Trabzonspor, Aytemiz Alanyaspor ile 1-1 berabere kaldı. Karadeniz ekibinin son iki maçtaki puan kaybı 4’e çıktı.
Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Abdullah Avcı’nın ileri dörtlüsü Nwakaeme, Bakasetas, Djaniny ve Cornelius’tan oluşacak. Djaniny iyileşir iyileşmez Abdülkadir Ömür’den formayı geri aldı. Bu tercihin nedeni ilk dakikalardan itibaren yanıt buldu. 4-2-3-1’den vazgeçmeyen tecrübeli çalıştırıcı Hugo’nun yokluğunda ilk kez Hüseyin’e şans verdi.
Alanyaspor’a ise Bülent Korkmaz öncesi ve sonrası olarak bakmak gerekiyor.
Hoca değişikliğinin ardından konuk ekip geçen sezonu hatırladı, 3’te 3 ile üst sıralara tırmandı. Davidson ve Efecan’ın performansı düşünüldüğünde iki bek İsmail ile Peres’e iş düşeceği ilk dakikadan itibaren belliydi.
Hugo-Edgar ikilisinin bozulmasını da kullanmak isteyen Alanya önce Emre ile gole yaklaştı, Uğurcan çıkardı. Ardından Hüseyin, Diedhiou’yu kaçırdı. Tecrübeli futbolcu bu hatayı affetmedi: 0-1. 42’de Cornelius, ilk yarı boyunca Awaziem’in markajından bir kere çıktı. Onda da Bakasetas’ın ortasında golünü attı: 1-1.
İkinci yarıda iki takımın da defansta sağlam duruşu skor tabelasının değişmemesini sağlarken, 75’te Hüseyin’in ikinci sarıdan kırmızı kartla atılmasıyla Trabzonspor 10 kişi kaldı. Buna rağmen Avcı, yaptığı hamlelerle son ana kadar gol aradı. Fakat başarılı olamayınca son iki maçta puan farkı 4 oldu.