Süper Lig’de adım adım şampiyonluğa giden Trabzonspor, Gaziantep FK deplasmanından bir puanla döndü: 0-0. Bordo-mavililer böylece son üç maçından galibiyet çıkaramadı.
İlk 11’lerine bakıldığında en ilginç detay Trabzonspor’daydı. Herkesin ‘sezonu kapattı’ dediği Vitor Hugo iyileşip sahadaki yerini aldı. Tabii ki ev sahibi Djilobodji’nin, konuk ekip Bakasetas, Djaniny ve Siopis’in yokluğunu hissedecekti.
Puan tablosunda ise hedefler farklıydı. Bordo-mavililer kazanıp şampiyonluğa bir adım daha yaklaşmak, Gaziantep FK da düşme hattıyla bağını iyice koparmak istiyordu. Ev sahibi her ne kadar 15. sırada bulunsa da iç sahada liderin ardından en çok puan toplayan takımı olmaları ne kadar tehlikeli bir rakip olduklarını gösteriyordu.
15 dakikası uykuda geçen maçta Muhammet’in şutu herkesi uyandırdı. Cornelius, Visca ile Nwakaeme’ye Günay, Figueiredo, Muhammet, Maxim ve Ertuğrul’a ise Uğurcan geçit vermedi. İki file bekçisinin kalesinde devleşmesi ilk yarının golsüz geçmesini sağladı.
İkinci yarıda da tempo bir an bile düşmedi. Özellikle ilk 10 dakikada Trabzonspor uzaktan şutlarla gol arasa da Gaziantep defansı adeta etten duvar ördü. Bu tempoya iki takımın da dayanması zordu ve 60’tan itibaren tempo biraz düştü. Hamsik-Kouassi değişikliğiyle Trabzonspor tekrar yüklenmeye başlasa da sonuç değişmedi, mücadele başladığı gibi sona erdi.