Nwakaeme’nin yokluğunda ne yapacağı merak konusu olan Trabzonspor, en yakın rakiplerinden Atakaş Hatayspor’u 2-0 mağlup etti, zirvedeki yerini sağlama aldı.
Gözler bu hafta ligde Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde gibi gözükse de asıl maç Trabzon’daydı. Çünkü lider bordo-mavililer, en önemli rakiplerinden Hatay’ı konuk etti. Ev sahibi kazanıp arayı açmak, konuk ekip ise zirveye yaklaşmak istiyordu.
Trabzonspor’da Nwakaeme’nin yokluğu, Abdülkadir Ömür’ün de mücadeleye kulübede başlaması bordo-mavililerin az da olsa kimyasını değiştirdi. Çünkü Nwakaeme’nin boşluğu Djaniny ile kapatılmıştı. Fakat Ömür’ün sağ kanadında kimse yoktu (Görünürde Bakasetas ve Dorukhan o kanada yakındı. Ama iki isim serbest konumuydaydı).
Atağa hızlı çıkan ve tempolu oyunu ile bilinen Hatay ise işi sıkı tutmayı görev edinmişti. Bu yüzden kağıt üzerinde üçlü gözüken defans, Trabzon atağa çıkarken bir anda 5’li oluyordu.
Ancak bu da Fırtına’yı durduramadı. İlk 20 dakikada topla oynama %80’e %20 Trabzon’daydı. Tek pozisyon ise Hamsik’in şutuydu. O da kaleci Munir de kaldı. 24’te ise ilk gol geldi. Cornelius-Djaniny iş birliği ev sahibini öne geçirdi: 1-0. 38’de de Denswill’in asistini Cornelius bekletmeden kaleye yolladı: 2-0.
İkinci yarıda roller az da olsa değişti. Skor avantajını elinde tutan Trabzon kapandı, Hatay topa daha fazla sahip olup hücuma çıkmaya başladı. Üç değişiklik birden yapan ve 47’de gole yaklaşan Hatay, Uğurcan’ı geçemedi.
Abdullah Avcı hemen önlemini aldı, Siopis-Abdülkadir Ömür hamleleri ile oyunda dengeyi sağladı. Kalan sürede de sonuç değişmeyince Trabzonspor üç puanı kaptı.