Elazığspor Teknik Direktörü Okan Buruk’u futbol felsefesi ve güven veren duruşunu beğenen biriyim. Ancak Bilica’ya bu kadar sabır göstermesini açıkçası anlayamıyorum. Takımın diğer tecrübeli ismi Mehmet Nas ise sahada örnek bir tavır sergiliyor. Bu iki uç örnek aslında bordo-beyazlıların ligdeki durumunu gösteren en önemli örnek oluyor.

Bursaspor’un iki gün önce kupadaki hayal kırıklığı sonrası bu moral maçıydı. İrfan Buz’un altı oyunculu rotasyonu dikkat çekiciydi. Oyunun hemen başında rakibin hediye ettiği penaltıyı Fernandao ile gol yapan Timsah skor avantajını alsa bile farkı artıramadı. Yeşil-beyazlılar genelde coşkudan uzaklar.

İki takımın da kanat oyuncularının hücuma yeterli destek vermemesi yüzünden iki klasik santrfor Bursa’da Fernandao rakipte Batuhan gerçek performanslarını göstermekten uzaktılar. Timsah eğer bu maçta takım savunmasında sıkıntı yaşamadıysa bunda merkezdeki oyuncular Bekir, Belluschi ve Caja’nın koşu kalitesine ve top becerisine borçludur. Oyunun son bölümünde Timsah adına rakibin üçüncü bölgesinde oluşan boşlukların iyi kullanılarak pozisyon üretilmesi futbolun doğrusuydu, ama çerçeveyi bulamamaları beceriksizlikti. Sonuçta Timsah'a 3 puan ilaç gibi geldi diyebiliriz.