Geri Dön

FazeClan, ESL One Cologne final biletini BIG'e kaptırdı

Almanya'nın Köln kentinde devam eden ESL One Cologne 2018 turnuvasının yarı final karşılaşmasında favori takım olan FazeClan, ev sahibi Alman takımı BIG (Berlin International Gaming) karşısında hüsranı yaşadı.

FazeClan, ESL One Cologne final biletini BIG'e kaptırdı

Zübeyr Bozkurt / Skorer

$300,000 ödüllü turnuvaya ev sahipliği yapan takılardan BIG, favori takım olan rakibi FazeClan'ı seride 2-1 yenerek adını finale yazdıran ikinci takım oldu.

BIG'ın seçtiği Dust II ile başlanan oyun daha sonra FazeClan'ın seçtiği Train ve Inferno haritalarıyla devam etti. FazeClan oyuncusu Cromen'in turnuvaya yakışır performansı takımını finale taşımaya yetmedi.

BIG için Dust II'de FaZe'nin güçlendirilmiş savunmasını aşmak kolay olmadı, aradaki skor farkı 11-4'e kadar geldi. BIG takımı ikinci tabanca turunu kaybettikten sonra,takım lideri Fatih "Gob b" Dayik'in başarılı performansı sayesinde 12-4'ten 13-10'a kadar büyük bir dönüş yaptı.

Train haritasında BIG takımı T side tarafında molotoflar yardımıyla başarılı bir post-plant savunmasını aşarak, FazeClan'ın geri çekilmesini sağladı. Haritada iki tabanca turunu da kazanan BIG, raundun ilerleyen safhalarında 2v4 bie eko turu kazanarak bu eli almayı ne kadar istediğini gösterdi. Train haritası 16-13 BIG lehine sonuçlandı.

FazeClan takımı Inferno'ya giderken oldukça gergindi ve gergin olmakta oldukça haklılardı. BIG takımı CT tarafında oyunu domine ederek T side'a 12-3 önde giriyor. FazeClan CT tarafında tabanca turunu kazanarak birkaç dur daha varlık göstermeye çalıştı fakat BIG takımı Inferno haritasını 16-6 gibi net bir skorla kazanarak adını finale yazdırmayı başardı.

BIG takımı finalde Ukrayna takımı Natus Vincere ile mücadele edecek.

Başakşehir'in son 16'daki rakibi Kopenhag

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber