Fenerbahçe Fenerbahçe'de gündem teknik direktör! Jose Mourinho liste başı

Fenerbahçe'de gündem teknik direktör! Jose Mourinho liste başı

28.05.2024 - 07:02 | Son Güncellenme:

Süper Lig’de sezonun sona ermesinin ardından Fenerbahçe’de yeni gündem hoca oldu. Ali Koç ve Aziz Yıldırım, İsmail Kartal ile devam etmeye sıcak bakmazken, iki başkan adayı da listenin başına Jose Mourinho’yu yazdı. Montella ve Pioli’nin de gündemde olduğu öğrenildi.

Fenerbahçede gündem teknik direktör Jose Mourinho liste başı

Trendyol Süper Lig’de sezonu Galatasaray’ın ardından ikinci sırada tamamlayan Fenerbahçe’de gelecek sezon adına yeni gündem hoca konusu oldu. 30-31 Mayıs tarihlerinde yapılacak genel kurulda sarı-lacivertli camia yeni başkanını seçecek. Şu anda mevcut başkan Ali Koç ve daha önce Fenerbahçe’de başkanlık yapmış olan Aziz Yıldırım adaylığını açıklamıştı.

Haberin Devamı

Kim seçilirse seçilsin, İsmail Kartal ile devam etmek istemediği öğrenildi. Kaçan şampiyonlukta verdiği hatalı kararlarla başrolü oynadığı düşünülen tecrübeli teknik adam ile yollar ayrılacak.

Aziz Yıldırım daha önce yaptığı açıklamalarda seçilmesi halinde Jose Mourinho’yu getireceğini ifa-de ederken, Ali Koç’un da listesindeki ilk ismin Portekizli teknik adam olduğu bildirildi.

Hem Koç, hem de Yıldırım, Mourinho için tüm imkanlarını seferber edecek. Ancak iki adayın da Mourinho son tercihi olmayacak. Ali Koç, Branco ile devam edeceklerini açıklamasının ardından hoca için diğer alternatifleri de masaya yatıracak.

Aziz Yıldırım cephesi de Portekizli teknik adamla anlaşma sağlanamaması halinde diğer isimlere yönelecek. Mourinho dışında iki tarafında listesinde şu anda A Milli Takım Teknik Direktörlüğünü yapan Montella ve Pioli’nin de olduğu öğrenildi.