Geri Dön

Galatasaray'da başkanlık seçiminde her oy çok önemli

Galatasaray’da 5 adayın yarışacağı kongreye pandemi şartları ve tatil dönemine denk gelmesi yüzünden yüksek katılım beklenmiyor. Son seçimde 4 bin 93 üye oy kullanmıştı. Yeni başkan 1100-1200 oyla seçilebilir.

Galatasaray'da başkanlık seçiminde her oy çok önemli
Nevzat Dindar

 

Galatasaray Kulübü’nde 19 Haziran Cumartesi günü gerçekleşecek başkanlık seçimi çok adaylı ama katılım o kadar gözükmüyor.

Sarı-kırmızılı camiada aday enflasyonunun yaşandığı seçime katılımın aynı coşkuda olmayacağı öngörülüyor. Son seçimde katılımın 4 bin 93 olarak gerçekleştiği ancak bu sefer pandemi şartları ve tatil dönemine denk gelmesi nedeniyle bu rakamın çok fazla geçilmesinin de söz konusu olmadığı belirtildi.
Işın Çelebi’nin yarıştan çekildiğini açıklamasından sonra 5 adayın gireceği genel kurula yaklaşık 4 bin kongre üyesinin katılarak oy kullanması bekleniyor. Seçimde bir adayın ipi önde göğüslemesi için ise 1100-1200 civarı oy alınması gerektiği adaylar tarafından tahmin ediliyor. Bu nedenle adaylar her oyun kendileri için çok fazla önemi olduğunun farkında.

Yüzde 70 karşı oy

Başkan adayları tarafından yurt içinden ve yurt dışından üyelerin sandığa getirilip, oy kullanması için için çeşitli çalışmalar da yapılıyor. Her bir oyun öneminin farkında olan başkan adayları ellerinde hazirun listesi olmaması handikapına rağmen ulaşabildikleri ölçülerde üyeleri sandığa getirmeye çalışıyor.

Diğer taraftan çok adaylı gerçekleşecek bu seçimde yüzde 25 ile yüzde 30 arasında oy alacak kişinin başkan seçilmesi sıra dışı bir tablo ortaya çıkaracak. Yeni başkan kongreye katılan yüzde 70’e yakın üyenin oyunu alamasa da koltuğa oturacak. Başkanlık seçimi sırasında oluşan bu tablonun ilerleyen dönemde kulüpte nasıl bir handikap yaratacağı merakla bekleniyor.

Galatasarayda başkanlık seçiminde her oy çok önemli

 

?rel=0
Galatasaray'da yeni başkan Burak Elmas! | Böyle açıkladı | 'Görüşme bitti, Fatih Terim...'
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet