Geri Dön

Galatasaray'da seçim olacak mı? Galatasaray'da Mustafa Cengiz aday olacak mı?

Galatasaray'da, 23 mart 2019 Galatasaray Olağan Mali Genel Kurulu'nda Mustafa Cengiz yönetiminin idari açıdan ibra edilmemesi sonrası sarı kırmızılı taraftarlar Galatasaray'da seçim olacak mı ve seçim olursa Galatasaray'da Mustafa Cengiz aday olacak mı gibi soruların cevaplarını aramaya başladı. İşte konu ile ilgili ayrıntılar...

Galatasaray'da seçim olacak mı? Galatasaray'da Mustafa Cengiz aday olacak mı?

Galatasaray'da kazan kaynıyor. Sarı kırmızılılarda dünkü mali genel kurulda Başkan Mustafa Cengiz'in idari yönden ibra edilmemdi ve konuyla ilgili olarak Galatasaraylı taraftarların arayışları başladı. İşte Galatasaray'da son durum...

GALATASARAY'DA SEÇİM OLACAK MI, TÜZÜK NE DİYOR?

Galatasaray'da gün gerçekleştirilen yıllık olağan mali genel kurulda Başkan Mustafa Cengiz'in ikinci dönemi olan 29 Mayıs'tan günümüze kadar olan süreçte Cengiz yönetimi mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edilmedi. Cengiz'in idari açıdan ibra edilmemesi üzerine sarı kırmızılı kulübün tüzüğüne göre başkan Mustafa Cengiz'in 30 gün içerisinde seçim kararı alması gerekiyor.

MUSTAFA CENGİZ ADAY OLACAK MI?

Galatasaray tüzüğün 59. maddesine göre ise Mustafa Cengiz ve yönetimi yapılacak yeni seçimde aday olamayacak.

Mustafa Cengiz aleyhinde çıkan ibra kararıyla birlikte, Adnan Polat'tan sonra ibra edilmeyen ikinci Galatasaray başkanı oldu.

BAŞKAN CENGİZ'DEN İLK AÇIKLAMA
Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurulunda oy çokluğu ile idari yönden ibra edilmeyen başkan Mustafa Cengiz, genel kurulun ardından basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı.
"Konuşacak mısınız" sorusuna "Taraftar ve camia konuşuyor" cevabını veren Mustafa Cengiz, yönetim kuruluyla bir araya geleceklerini ve sakin kafayla durum değerlendirmesi yapacaklarını dile getirdi.
Camianın kendi kararını vereceğini belirten Cengiz, "Mahkemeye gidecek misiniz" sorusuna ise "Bakacağız" yanıtını verdi.
Cengiz kısa açıklamanın ardından aracına binerek salondan ayrıldı.

Sosa'nın eşi; Alurralde 'Uzun ince bir yoldayım' dediYAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber