Geri Dön

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un yeni başkanı Osman Toprak seçildi

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da olağanüstü kongre yapıldı. Abdulkadir Gözegir’den boşalan koltuğa Osman Toprak seçildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'un yeni başkanı Osman Toprak seçildi

PTT 1. Lig ekiplerinden Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da olağanüstü kongre yapıldı. Kongreye tek liste ile girilirken, Abdulkadir Gözegir’den boşalan koltuğa Osman Toprak seçildi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri'nde düzenlenen olağanüstü kongreye, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanvekili Osman Toprak, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Yönetim Kurulu Üyeleri ile spora gönül verenler ve davetliler katıldı. Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan olağanüstü kongre, divan teşkilinin oluşmasıyla devam etti. Divan başkanlığına Av. Erol Hüner seçildi. Daha sonra yönetim kurulu, denetim kurulu faaliyetleri ile gelir-gider tablosu okundu.

"ALT YAPI ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERDİK"

Faaliyet raporunu okuyan Abdulkadir Gözegir, göreve geldikleri ilk günden itibaren alt yapı çalışmalarına önem verdiklerini ve yeni bir yapılanma içerisine girdiklerini kaydetti. Gözegir, “Bu yıl U21 liginde ilk maçlardan başlayarak başarılı bir grafik çizmiştir. Alt yapı tesislerimizin yeniden tadilatları yapılarak daha iyi ortamda çalışmalar yapılması sağlanmıştır. Ayrıca U21 takımımızdan Ramazan Özkabak, Yücel Candemir, Harun Biçer ve Abdulhaluk Aba A takım kadrosuna dahil edilmiştir” dedi.

"SON HAFTALARDAKİ PERFORMANS ÜMİTLENDİRDİ"

Gözegir, Birinci Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol liginde mücadele veren takımlarının lige iyi başladığını ve ilk maçında Adanaspor’u 85-46 gibi net bir skorla geçtiğini belirtti. Takımın son haftalarda spor kamuoyunu ümitlendirdiğini aktaran Gözegir, “Türkiye PTT 1. Liginde mücadele eden Büyükşehir Belediyespor futbol takımımız, lige iddialı bir şekilde hazırlanmış, güçlü bir kadro yapısıyla sezona başlamıştır. Gelinen noktada sporda yaşanması muhtemel olan ve bize göre başarısızlık yaşanmasına rağmen son haftalarda takımımızın göstermiş olduğu performans spor kamuoyunu ümitlendirmiştir. Takımlarımızın üstün başarılara imza atacağına camia olarak hiçbir şüphemiz bulunmamaktadır” dedi.

"TÜRKİYE'DE MARKA BİR ŞEHİRİZ"

Yönetim kurulu listesinin oylanmasının ve kabul edilmesinin ardından bir konuşma gerçekleştiren yeni başkan Osman Toprak, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’un şehrin marka takımlarından birisi olduğunu ifade ederek, “Büyükşehir Belediyespor her ne kadar şehrin nezdinde algısında futbol ile ön plana çıkmış olsa da gerek salon sporları gerek diğer branşlarda çok önemli başarılar elde etmiş bir kurumdur. Biz Gaziantep olarak Türkiye’de bir marka şehiriz. Şehrin en önemli markalarından bir tanesi Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Kulübü'dür. Bu markayı bundan önceki dönemde arkadaşlarımız, yöneticilerimiz, kurulduğu günden itibaren SANKO spor olarak devam ettiği günden bugüne kadar gelmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim” diye konuştu.

"GENÇLERİ KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN KORUYUP, SPORA YÖNLENDİRECEĞİZ"

Devraldığı bayrağı daha yukarılara taşımak için çalışacağını bildiren Toprak, “Bundan sonra görev yapacak arkadaşlarında almış olduğu bayrağı daha yukarı taşımak için elinden gelen tüm gayreti sarf edeceğine inanıyorum. Bizim hedeflerimiz var ideallerimiz var. Biz futbol için şehrimizdeki gençlerimizi her türlü kötü alışkanlıklardan koruyup, spora yönlendirmek için elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bir göz atalım | Karim Benzema'nın El Clasico için önemi
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber