Basketbol Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türk basketbolunu çok güzel günler bekliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türk basketbolunu çok güzel günler bekliyor

21.02.2024 - 07:00 | Son Güncellenme:

Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı’na ziyarette bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Türk basketbolunu çok güzel günler bekliyor” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak: Türk basketbolunu çok güzel günler bekliyor

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, 2025 Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri’ne hazırlanan A Milli Erkek Basketbol Takımı’nı antrenman yaptığı Sinan Erdem Spor Salonu’nda ziyaret etti. Antrenmanı izleyen Bakan Bak, teknik ekip ve oyunculara başarılar diledi.

Haberin Devamı

Bakan Bak, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, A Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncularla sohbet etti. Milli basketbolculara güvendiğini ifade eden Bakan Bak, “Türk basketbolunu çok güzel günler bekliyor. Basketbolumuz gelecekte çok daha iyi noktalara gelecek. Size inanıyor ve güveniyoruz” dedi.

İTÜ basketbol ekolünden geldiğini belirten Bakan Bak, öğrencilik yıllarından beri basketbola özel bir ilgisinin olduğunu vurguladı. Maçları yakından takip ettiğini ifade eden Bakan Bak, oyunculara ve teknik ekibe başarı dileklerini iletti. Bakan Bak, ziyaretinin ardından milli basketbolcular ve teknik ekiple hatıra fotoğrafı çektirdi.