Futbol Karşıyaka'nın sembol ismi hayatını kaybetti

Karşıyaka'nın sembol ismi hayatını kaybetti

27.08.2023 - 11:09 | Son Güncellenme:

Karşıyaka Spor Kulübü'nün sembol taraftarlarından Mustafa Baykara, son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybetti.

Karşıyakanın sembol ismi hayatını kaybetti

İzmir'in köklü kulüplerinden Karşıyaka Spor Kulübü'nün sembol taraftarlarından Mustafa Baykara, son dönemde yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle 70 yaşında hayatını kaybetti. Karşıyakalı taraftarların, "Bir Baba Hindi" ve "Etendim Mustafa" olarak bildiği Baykara'nın vefatıyla ilgili kulüpten yapılan açıklamada, "Kulübümüzün ve semtimizin sembol isimlerinden, herkes tarafından sevilen ve saygı duyulan 'Bir Baba Hindi' lakaplı Mustafa Baykara vefat etmiştir. Mustafa Baykara'ya Allah'tan rahmet diliyoruz. Nurlar içinde uyusun, mekanı cennet olsun. Çok üzgünüz. Hepimizin başı sağ olsun" mesajı paylaşıldı.

Haberin Devamı

Uzun yıllar yeşil-kırmızılı kulübü farklı branşlarda hem deplasmanda hem de iç sahada tribünden destekleyerek taraftarların gönlünde taht kuran Mustafa Baykara'nın Karşıyaka Belediyesi tarafından Karşıyaka Çarşısı'nda heykeli yapılmıştı. Baykara'nın yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle bir süre Eşrefpaşa Hastanesi'nde tedavi edildikten sonra tedavisine evinde devam edildiği ve bu sabahabkarşı vefat ettiği bildirildi. Karşıyaka'nın sembol isimlerinden biri olan Mustafa Baykara'nın cenazesi bugün Bostanlı Beşikçioğlu Camisi'nde kılınacak ikindi namazının ardından toprağa verilecek.