Geri Dön

Kasapoğlu'nun moral turları devam ediyor

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları öncesi ziyaretlerini sürdüren Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kocaeli ve İstanbul’daki paralimpik basketbol ve okçuluk milli takımlarının ardından bu kez Ankara’daki TOHM’da çalışmalarına devam eden millilerle bir araya geldi

Kasapoğlu'nun moral turları devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na hazırlanan yüzme ve tekerlekli masa tenisi sporcularının yanı sıra, görme engelli atlet Havva Elmalı ile gülle atma branşında özel sporcu Mihriban Korkmaz’ı ziyaret etti.
Kasapoğlu, paralimpik basketbol ve okçuluk milli takımı sporcularınının ardından, Ankara’daki Türkiye Olimpik Hazırlama Merkezi’nde (TOHM) çalışmalarına devam eden millilerle bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu, ay-yıldızlı bayrağın uluslararası sahnede temsil edilmesinin, başlı başına büyük bir başarı olduğunu vurguladı, “Tüm yüreğimizle, gönlümüzle, hep birlikte 84 milyon yanınızda” ifadesini kullandı.
Kasapoğlu, milli sporculara hitaben şöyle konuştu: “Arkadaşlar siz bu süreçte memleketi temsil edeceksiniz. Herkese nasip olmayan bir görev bu. Sizler güçlü sporcularımızsınız. Sizlerden beklentimiz elbette yüksek fakat gelecek performanslarınızdan bağımsız olarak, Tokyo’da mücadele hakkını kazanmış olmanın başlı başına bir başarı olduğunu unutmayın. Bunu özellikle söyleyeceğim; sizlerin bu memleketi, bu güzel ülkeyi en güçlü şekilde temsil edeceğinize inanıyorum.
Çalıştınız, çabaladınız. Sonuç nasıl olursa olsun sizler gönlümüzün altın madalyalı şampiyonlarısınız. Bundan yana kimsenin tereddüdü olmasın. Antrenörlerimiz, hekimlerimiz, fizyoterapistlerimiz, beslenme uzmanlarımız, spor psikologlarımız, analistlerimiz, hülasa tüm destek ekipleri bir aile olarak emek verdi. Biz bu emeğe saygı duyuyoruz, bu emek bizim için her şeyin fevkinde, her şeyden çok daha kıymetli.”

Kasapoğlunun moral turları devam ediyor

‘Büyük heyecan duymaktayız’

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda mücadele edecek milli sporcuların kazanacağı madalyaları, doğal afetlerde hayatını kaybeden vatandaşların aziz hatıralarına armağan edeceklerini belirtti. Uztürk, “Bu yıl 10 branşta; atıcılık, atletizm, badminton, halter, masa tenisi, okçuluk, tekerlekli sandalye basketbol, tekerlekli sandalye eskrim, tekerlekli sandalye tenis ve yüzme branşlarında 57 sporcu ile 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda yer alacağız. Büyük heyecan duymaktayız” dedi.

Nihat Kahveci: Galatasaray'da Avrupa'daki başarıya sığınan oyuncu grubu var
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber