Turkish Airlines Euroleague Kuntz'tan sonra Ergin Ataman'dan da Melissa Vargas çıkışı! Fenerbahçe sözleri

Kuntz'tan sonra Ergin Ataman'dan da Melissa Vargas çıkışı! Fenerbahçe sözleri

17.10.2023 - 07:51 | Son Güncellenme:

Anadolu Efes'ten ayrılmasının ardından Panathinaikos'un başına geçen tecrübeli Başantrenör Ergin Ataman, Fenerbahçe Beko ile karşılaşacakları maç öncesinde TRT Spor'a açıklamalarda bulundu.

Kuntztan sonra Ergin Atamandan da Melissa Vargas çıkışı Fenerbahçe sözleri

THY Euroleague'de Fenerbahçe Beko bu akşam 20.15'te Panathinaikos'u konuk edecek. Zorlu mücadele öncesi Yunan ekibinin Başantrenörü Ergin Ataman TRT Spor'a konuştu.

Haberin Devamı

Fenerbahçe Beko'nun iyi bir takım olduğunu ifade eden Ataman, "Özellikle iç sahada çok tehlikeli bir takım. Zaten ilk maçında yine bu sezonun favori takımlarından Milano'yu yenme başarısı gösterdiler. Ben, Ülker Arena'nın ağır atmosferine alışkınım. Fenerbahçe-Panathinaikos maçları zaten her iki tarafta da kolay olmayan atmosferler. Onun için bu seviyedeki kadroların, oyuncuların da buna alışkın olduklarını düşünüyorum. İyi oynamaya, daha direnç koymaya çalışacağız. Fenerbahçe tabii ki yaralı geliyor. Son anda aldıkları Valencia mağlubiyeti... Onun için biraz daha fazla çaba sarf edeceklerdir. Kendi sahalarındaki maçı mutlak kazanmak isteyeceklerdir" dedi. 

Kuntztan sonra Ergin Atamandan da Melissa Vargas çıkışı Fenerbahçe sözleri

Tecrübeli başantrenör Wilbekin ve Larkin'in aldığı cezalarla ilgili olarak yaptığı açıklamada "Bu süreci TBF aydınlatacaktır. Benim görevim, milli takımda oynama hakkı olan tüm oyuncuları milli takıma çağırmak ve çaba göstermek. Ben bu çabayı gösterdim. Burada biraz kulüp yöneticilerini suçlu buluyorum. Play-off finallerinde, yarı finalinde 30-35 dakika ortalama ile oynayan oyuncuların, tam da o dönemde sakat olmasını ancak milli takım sağlık heyeti belirleyebilirdi.

Haberin Devamı

'CEZALARI BEN VERMEDİM'

O cezaları ben verdirmedim. Devşirme oyuncunuz olduğu zaman size tanınan bazı haklar var, yönetmelikler var. TBF de o yönetmelikler doğrultusunda hareket etti. Kim ister Larkin ve Wilbekin gibi oyuncuları kaybetmeyi? Wilbekin, Rodos'ta biraz sevimsiz bir şekilde geldi yanıma. Ben hocayım, aynı zamanda rakip takım hocasıyım. Onunla hiç konuşmayabilirdim. 'Sen beni aramadın ki' dedi bana. Ben de 'TBF seninle temas kurdu, bana ilettiler' dedim. 'Biz anlaşamıyoruz seninle bu konuda, ben sakattım' dedi. Larkin mesela ilk kontrole geldiğinde dizinde ödem tespit edildi. Ancak Wilbekin, Türkiye'ye gelmedi. Bana sakat olduğunu söyleyecek olan Wilbekin değil, sağlık heyeti" ifadelerini kullandı.

Kuntztan sonra Ergin Atamandan da Melissa Vargas çıkışı Fenerbahçe sözleri

"VARGAS GİBİ OYUNCUYA KAPIMIZ AÇIK"

Devşirme oyuncu profili için Filenin Sultanları'nın yıldızı Melissa Vargas örneğini veren Ataman, "Milli takımın büyük hedefleri var. Milli takımda devşirme konusunda ise Vargas gibi iyi, milli takım için her şeyini veren, her dönem koşa koşa milli takıma gelen bir oyuncu olduğu takdirde bana göre kapımız her zaman açık olmalı. Avrupa’daki bir çok ülkede bu var. Ha böyle olacaksa da hiç olmasın daha iyi. Benim görüşüm böyle" dedi.

Haberin Devamı

KUNTZ: VARGAS'IN BELKİ ERKEK KARDEŞİ DE VARDIR 

Teknik direktör Stefan Kuntz da A Milli Futbol Takımı'nı çalıştırdığı dönemde "Melissa Vargas'a 'Futbol oynayan bir kız kardeşi var mı?' diye sormamız gerek. Belki erkek kardeşi de vardır. Özellikle hücumda oynayacak bir kardeşi olması Avrupa Şampiyonası'nda şansımızı yükseltir" şeklinde konuşmuştu.