Geri Dön

Lewis Hamilton'ın net serveti 307 milyon euro

7 kez dünya şampiyonu olan Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, elde ettiği gelirle de en çok kazananlar listesine yazdırdı. İşte detaylar.

Lewis Hamilton'ın net serveti 307 milyon euro

Formula 1'de 7 kez dünya şampiyonu olan Mercedes'in Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton, elde ettiği gelirle de en çok kazananlar listesine yazdırdı.

En çok kazanan isimlerden biri
NTV'de yer alan habere göre; Formula 1'de elde ettiği başarılarla yaşayan bir efsaneye dönüşen Lewis Hamilton, motor sporlarının en çok kazanan isimlerinden biri oldu.

7 şampiyonluk elde etti
Britanyalı sürücü şimdiye kadar 100 galibiyet ve 176 podyum ile 7 şampiyonluk elde etti. Mercedes pilotu, pist dışında da yaptıklarıyla birçok kişiye ilham kaynağı oldu.

Hamilton'ın maaşı ne kadar?
Pistteki başarısı, dev sponsorluk anlaşmalarını beraberinde getirirdi. Peki Lewis Hamilton'ın serveti ve 2021'deki maaşı nedir?

370 milyon Euro
2007'de McLaren ile resmi bir Formula 1 sürücüsü olarak direksiyona geçen 36 yaşındaki Britanyalı McLaren ve Mercedes ile geçirdiği 14 sezonda 370 milyon Euro kazandığı tahmin ediliyor.

Lewis Hamilton bu sezon Mercedes ile sekizinci kariyer şampiyonluğunu kazanmaya çalışırken, tüm Formula 1 sürücüleri arasında en yüksek maaşa sahip.

Net maaşı 47 milyon Euro olan Hamilton'ın sezon için bonuslarıyla birlikte toplam gelirinin 56,4 milyon Euro'ya ulaşması bekleniyor.

Vergiler ve kazancına ilişkin çeşitli kesintiler eklendikten sonra, Lewis Hamilton'ın İngiltere'nin gelmiş geçmiş en zengin sporcusu olduğuna inanılıyor. Times'a göre ise serveti toplamda 308 milyon Euro.

Lewis Hamiltonın net serveti 307 milyon euro

Hamza Hamzaoğlu: “Sahaya çıkıyorsam ya yeneceğim ya da yenileceğim“
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber