Servet

Servet

Son dakika servet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan servet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan servet haber sayfamızda...

Servet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.758 servet haberi bulunmuştur.
Sağlık için ilk çeyrekte 125 bin turist geldi
Sağlık için ilk çeyrekte 125 bin turist geldiTürk Sağlık Turizm Derneği (TÜSATDER) Başkanı Servet Terziler, Türkiye’nin 2021’in ilk çeyreğinde sağlık turizmi alanında 125 bin hastayı ağırladığını kaydetti.
17.05.2021Ekonomi
Servet Yardımcı müjdeyi verdi: UEFA çok yakın zamanda açıklayacak!
Servet Yardımcı müjdeyi verdi: UEFA çok yakın zamanda açıklayacak!Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 1. Başkan Vekili ve UEFA Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, UEFA'nın 2021 Şampiyonlar Ligi Finali'nin İstanbul'dan Portekiz'in Porto kentine alma kararı nedeniyle UEFA Başkanı Ceferin'in üzüntülerini kendilerine ilettiğini belirterek, "UEFA, çok yakın zamanda, Şampiyonlar Ligi finali dahil olmak üzere, farklı organizasyonların İstanbul'da düzenlenmesi yönündeki kararını açıklayacaktır." dedi.
Ağır Romantik oyuncuları kim, konusu nedir? Ağır Romantik filmi nerede çekildi?
Ağır Romantik oyuncuları kim, konusu nedir? Ağır Romantik filmi nerede çekildi? Yerli film Ağır Romantik oyuncu kadrosu gündemde. Televizyon ekranlarında izleyici ile buluşan filmin konusu da hayli dikkat çekici. Tuvana Türkay ve Onur Tuna gibi isimlerin başrolde bulunduğu Ağır Romantik filmi nerede, ne zaman çekildi?
13.05.2021Cadde
Mensur Şiir Nedir? Mensur Şiir Özellikleri Ve Örnekleri Nelerdir?
Mensur Şiir Nedir? Mensur Şiir Özellikleri Ve Örnekleri Nelerdir?Mensur şiir, ilk olarak 19. yüzyılda Fransız edebiyatında varlık göstermiştir. Türk edebiyatında ise bu türün Batılı anlamdaki ilk örneklerini ise Servet-i Fünun Dönemi’nde Halit Ziya Uşaklıgil yazmıştır. Sizler için çok merak edilip araştırılan Mensur şiir nedir? Mensur şiir özellikleri ve örnekleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
13.05.2021Eğitim
Hayalet katil neredesin?
Hayalet katil neredesin?Ortakent gerçekten yarımadanın orta yerindeydi...
12.05.2021Kültür Sanat
Halide Edip Adıvar Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Kitapları
Halide Edip Adıvar Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve KitaplarıTürk edebiyatının önde gelen kadın yazarları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Halide Edip Adıvar'dır. Halide Edip Adıvar aynı zamanda siyasetçi ve akademisyen olarak bilinmektedir. Halide Edip Adıvar son aylarda en çok araştırılan kişiler arasına girmiştir. Peki Halide Edip Adıvar kimdir? Halide Edip Adıvar'ın hayatı nasıldır? İşte Halide Edip Adıvar ile ilgili tüm her şey.
12.05.2021Eğitim
Tevfik Fikret Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi Kişiliği
Tevfik Fikret Kimdir? Hayatı, Eserleri Ve Edebi KişiliğiTürk edebiyatında pek çok önemli şahsiyetler vardır. En çok okunan ve eserleri beğenilen şairlerden olan Tevfik Fikret'te o şahsiyetlerden bir tanesidir. Tevfik Fikret gerek kişiliği gerekse de ortaya koymuş olduğu eserleri ile adından sıklıkla söz ettirmiş olan bir şairdir. Son günlerde Tevfik Fikret şiirleri ve eserleri araştırma konusu olmuştur. Peki Tevfik Fikret kimdir? Tevfik Fikret'in hayatı nasıldır? Tevfik Fikret'in eserleri nelerdir? Tevfik Fikret'in edebi kişiliği nedir? İşte Tevfik Fikret ile ilgili tüm detaylar.
12.05.2021Eğitim
Tebbet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Tebbet Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiTebbet Suresi aynı zamanda Mesed Suresi olarak da bilinmektedir. Kur’an-ı Kerim’in 111. Suresi olan Tebbet, adını ilk ayetinden almaktadır. Bu bağlamda “tebbet” terimi kurusun ve kahrolsun manalarına gelmektedir. Tebbet, Mekki olarak geçen yani Mekke döneminde indirildiğine inanılan bir suredir. Mu surenin öncesinde Fatiha, sonrasında ise Tekvir Suresi’nin nüzul ettiği bilinmektedir. Surenin nerdeyse tamamında beddua edildiği dikkat çekmektedir. Bu sure ile işaret edilen kişilerinse Ebu Leheb ve karısı olduğuna inanılmaktadır.
11.05.2021Sureler
Haşr Suresi (Lev Enzelna) Okunuşu Ve Anlamı:  Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Haşr Suresi (Lev Enzelna) Okunuşu Ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Mealiİkinci ayetinde “elHaşr” kelimesinin geçmesi ile sure Haşr ismini almıştır. Haşr suresinde Hazreti Muhammed (s.a.v.) ve ashabının Medine’de yaşadıkları dönemde Nadioğulları ile anlaşma yaptıklarını. Fakat Nasdiroğulları’nın bu anlaşmaya uymayıp tüm Müslümanları ortadan kaldırmak için Mekkeli müşrikler lehinde ittifak yaptıkları anlatılmaktadır.
11.05.2021Sureler
Son dakika: Ödemelerde son gün 31 Mayıs! Emlak vergisine dair her şey
Son dakika: Ödemelerde son gün 31 Mayıs! Emlak vergisine dair her şeyGelen son dakika haberine göre; Türkiye’de uygulanan en yaygın ve eski vergilerden olan emlak vergisinin esasında servet vergisi olduğunu söyleyen Yeminli Mali Müşavir İlyas Emre Yayla, “2020 sonu itibari ile bina, arsa ve arazi sahipleri, mayıs ayının sonuna kadar emlak vergisinin ilk taksitini ödemek zorundadır. Ödemeler, doğrudan belediye veznesinden, belediyenin banka hesabından veya internet sitesinden yapılabilir” dedi.
11.05.2021Emlak
Özcan Deniz oğluna yakın olmak için servet ödedi
Özcan Deniz oğluna yakın olmak için servet ödediŞarkıcı ve oyuncu Özcan Deniz (48), oğlu Kuzey Deniz'e yakın olmak için Zekeriyaköy'e geri döndü. Deniz'in, yeni aldığı villa için dudak uçuklatan bir rakam ödediği konuşuluyor.
11.05.2021Cadde
Define Eş Anlamlısı Nedir? Define Kelimesinin Eş Enlamı Olan Sözcükler
Define Eş Anlamlısı Nedir? Define Kelimesinin Eş Enlamı Olan SözcüklerArapça kökenli bir sözcük olan define 17. yüzyılda literatüre girdi. ''Defin'' kelimesi gömülmüş ve gizlenmiş manasına gelir. Bu kelimeden türetilmiş olan define sözcüğü de herkesten gizlenmiş olan, çok değerli mal demektir. Define eş anlamlısı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
Keşke...!
Keşke...!Onurlu bir adam susuzluğunu giderdiği kuyuya taş atmaz...
8.05.2021Ege
'Sermaye' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'sermaye' Yanıtları
'Sermaye' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'sermaye' YanıtlarıSermaye kelimesi dilimize Farsçadan geçmiştir. Hem iktisat biliminde hem de günlük hayatta sıklıkla kullanılan bu kelime, bir iş kurmak için gerekli olan para anlamına gelir. Gazete ve dergilerin bulmaca eklerinde sorulan sermaye sorusunun birden fazla yanıtı var. Bu yanıtların en kısası dört harfli iken, en uzunları altı ya da yedi harften oluşuyor. 'Sermaye'' bulmaca cevabı nedir? Sermaye kelimesinin bulmacadaki yanıtlarını harf sayısına göre derledik.
7.05.2021Eğitim
İstanbul21'in resmi internet sitesi açıldı
İstanbul21'in resmi internet sitesi açıldıİngiltere Premier Lig ekipleri Manchester City ve Chelsea takımlarını Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun ev sahipliğinde 29 Mayıs Cumartesi günü İstanbul’da karşı karşıya getirecek 2021 UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin resmi internet sitesi bugün yayına girdi.
7.05.2021Süper Lig
Şeyma Subaşı'nın çantası servet değerinde
Şeyma Subaşı'nın çantası servet değerindeMısırlı milyarder Mohammed Alsaloussi ile aşk yaşayan Şeyma Subaşı, pahalı kıyafetleri ve aksesuarlarıyla gündemden düşmüyor. Subaşı'nın fotoğrafında görülen çantanın fiyatı ise duyanları şaşkına çevirdi.
8.05.2021Cadde
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanmanın sebebi bu kadın mı?
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanmanın sebebi bu kadın mı?Dünya, yeryüzündeki 100 ülkenin varlığından daha büyük olan 130 milyar dolarlık boşanmayı konuşuyor. Bill ve Melinda Gates'in imparatorluğunda yok yok: Özel jetler, evler, otomobil filosu, sanat koleksiyonu, araziler. Ayrılık nedeni dünyanın merak ettiği bir sır olarak gündeme bomba gibi düşmüşken, boşanmanın sebebi olarak Gates Vakfı'nda çalışan bir kadın gösterildi.
6.05.2021Dünya
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanma! Anlaştılar...
Son dakika haberi: 130 milyar dolarlık boşanma! Anlaştılar...Dünya, yeryüzündeki 100 ülkenin varlığından daha büyük olan 130 milyar dolarlık boşanmayı konuşuyor. Bill ve Melinda Gates'in imparatorluğunda yok yok: Özel jetler, evler, otomobil filosu, sanat koleksiyonu, araziler. Ayrılık nedeni şimdilik bir sır olsa da, boşanma dünya zenginler listesinde de radikal bir değişikliğe yol açacak.
5.05.2021Dünya
Aleyna Tilki: 'Starım' dedim ama kapıdan kovuldum!
Aleyna Tilki: 'Starım' dedim ama kapıdan kovuldum!Enis Arıkan'ın Exxen'de yayınlanan programına konuk olan şarkıcı Aleyna Tilki, çarpıcı açıklamalarda bulundu.
4.05.2021Cadde
İlk Psikolojik Roman Hangi Dönemde Yazılmıştır Ve Yazarı Kimdir?
İlk Psikolojik Roman Hangi Dönemde Yazılmıştır Ve Yazarı Kimdir?Edebiyat alanında yer alan birçok ilk roman bulunmaktadır. Bu ilk romanlar sahip olduğu türler ve özellikler açısından oldukça önemlidirler. Bu romanlar sahip oldukları türe göre oldukça büyük bir ilgi görmeyi başarmışlardır. Sizler için İlk psikolojik roman hangi dönemde yazılmıştır ve yazarı kimdir? Tüm detayları ile derledik.
3.05.2021Eğitim
Van'da 61 kaçak göçmenin öldüğü tekne faciasında 5 tahliye
Van'da 61 kaçak göçmenin öldüğü tekne faciasında 5 tahliyeVan Gölü'nde, geçen yıl 27 Haziran'da 61 kaçak göçmenin yaşamını yitirdiği tekne faciası ile ilgili 6'sı tutuklu 12 sanığın yargılanmasına 7'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. İkinci duruşmada 6 tutuklu sanıktan 5'i tahliye edilirken, Medeni Akbaş'ın tutukluluk halinin devamına karar verildi.
3.05.2021Gündem
Soner Sarıkabadayı ve menajerinin davası bilirkişiye gönderildi
Soner Sarıkabadayı ve menajerinin davası bilirkişiye gönderildiŞarkıcı Soner Sarıkabadayı'nın eski menajeri Kadir Sedat Ayrancı'nın, ünlü şarkıcıdan menajerlik ücretini alamadığı gerekçesiyle açtığı 2 bin liralık tazminat davasında tanık dinlendi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Organizatör Servet Şan, "Menajerlik ücretini ödeyip ödemediği hakkında bilgim yok" dedi. Dosyanın bilirkişiye gönderilmesine karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.
3.05.2021Cadde
Aleyna Tilki, Londra'dan aldığı oyuncaklara servet ödedi
Aleyna Tilki, Londra'dan aldığı oyuncaklara servet ödediSosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen Aleyna Tilki, şimdilerde Londra'da bulunuyor. Önceki gün alışverişe çıkan genç şarkıcı, kazandığı parayı oyuncağa ve kıyafete yatırdı. Tilki, bir günde servet ödedi.
4.05.2021Cadde
Tam kapanmada tam denetim
Tam kapanmada tam denetimPolis ekipleri İzmir’de bir eğlence mekanına yaptıkları baskında 29 kişiye işlem yaptı. Bursa’da da sokağa çıkma kısıtlamasında otomobille şehir turuna çıkan üç kişi, denetimler sırasında polise yakalandı. Kırklareli’nde ise mesire alanlarında piknik yapan kişiler, drone ile tespit edildi...
3.05.2021Gündem
Son dakika haberi - Cüneyt Çakır: Oldum dediğiniz gün hakemliğinizin bittiği gündür
Son dakika haberi - Cüneyt Çakır: Oldum dediğiniz gün hakemliğinizin bittiği gündürFIFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır, TFF'nin TamSaha Dergisi'nin 198'inci sayısına açıklamalarda bulundu.
1.05.2021Süper Lig

Benzer Haber Etiketleri

eğitimedebiyatInstagramBill GatesMelinda Gates

Servet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.