İlk devrenin en kritik pozisyonunda ceza alanı dışında Angelov arkadan Selçuk'un sol kolunu çekmesiyle yerde kaldı

Bülent Yıldırım'ın motivasyonu üst düzeydeydi. Köşe vuruşu öncesi, birbirini iten ve tutan Muhammet-Lugano ikilisi ile verdiği kararlara sözle itiraz eden Emre Belözoğlu'nu herkesin göreceği şekilde uyararak otoritesini gösterdi. Lugano'nun, Angelov'a arkadan kayarak yaptığı faulde oyunu avantaja bırakması olumlu yönüydü. Ancak oyun durduğunda Lugano'ya sarı çıkarmalıydı.
İlk devrenin en kritik pozisyonunda ceza alanı dışında Angelov arkadan Selçuk'un sol kolunu çekmesiyle yerde kaldı. Yıldırım pozisyonu göremedi. İki oyuncunun yan yana olduğunu sandı, yanıldı. Faulu verip, bariz gol şansını engellediği için Selçuk'a kırmızı göstermeliydi.
Benzer hareketi ceza alanı dışında Stoch, Kerim'e yaptı. Sarı kartını doğru kullandı. Niang, Muhammet'in elini vücudunda hissettiği anda kendini yere bıraktı. Pozisyona yakındı. Devam kararında haklıydı. Aldatmadan sarı gösterebilirdi.
İkinci devrede Seriç-Niang ikili mücadelesindeki devam kararı yerindeydi. Muhammet'e Niang'a yaptığı faulden sonra sarı kartını kural gereği çıkardı. Cernat'ın kontrolsüz hareketi sonrası Stoch'un bileğine basmasında çıkardığı sarı kartta haklıydı.
Bülent Yıldırım maça tempo kazandıran yönetim tarzı ile faullerde iki takım için de tutarlı karar vererek iyi bir yönetim ortaya koydu. Selçuk'a göstermediği kırmızı kart tek ve en önemli hatasıydı.

Yıldırım hata yapmadı
Yunus Yıldırım, maçı devamlı kontrolünde tutarak, faullerde iki takım için de verdiği objektif kararlarla otoritesini oyunculara hissettirdi. Kartlarını da doğru bir şekilde kullanan Yıldırım, zorlu maçı skoru etkileyecek bir hata yapmadan tamamladı.