Geri Dön

Miha Zajc transferindeki dolandırıcılık girişiminde flaş gelişme!

Miha Zajc transferinde gerçekleşen dolandırıcılık girişimiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe’ye borçlu çıkan şirketin bu olay nedeniyle içine girdiği durum ortaya çıktı.

Miha Zajc transferindeki dolandırıcılık girişiminde flaş gelişme!
Onur Dinçer - Skorer Dış Haberler

Sloven futbolcunun transfer taksidi olan yaklaşık 830 bin euroluk miktarın, Empoli kulübünün banka hesabı yerine yanlışlıkla Hollanda'da bir araba alım-satım şirketi hesaplarına yatırıldığı ortaya çıkmıştı.

Bunun üzerine Fenerbahçe Kulübü, Hollanda merkezli şirketin geri ödemeyi reddetmesi sebebiyle Hollanda yargısı nezdinde şikayette bulunmuş ve ödenen ücretin iadesi talebiyle mahkemeye başvurmuş, mahkeme de sarı-lacivertlileri haklı bularak, şirketin kulübe geri ödeme yapmasına hükmetmişti.

Miha Zajc transferindeki dolandırıcılık girişiminde flaş gelişme


Hollanda’dan Tubantia’nın haberine göre şirket bu miktarın bir bölümünü ödedi ancak kalan borcu ödemek içinse şirket sahiplerinin evlerinin de içinde olduğu bazı mülklerin satışa çıkarıldığı bildirildi.

Miha Zajc transferindeki dolandırıcılık girişiminde flaş gelişme


Şirket patronu 71 yaşındaki babanın artık işlerle ilgilenmeyi bıraktığı, işleri devrettiği 46 yaşındaki oğlunun ise ortalıkta görünmediği belirtildi.

HACİZ GELDİ

46 yaşındaki şirket sahibinin geçen yıl Lamborghini, Ferrari, Porsche, Bentley, Audi, Mercedes gibi lüks arabalar satmaya başladığı, ancak haciz geldiği düşünülen bu lüks arabaların, galerinin vitrininden geçtiğimiz aylarda indiği ifade edildi.

Şirketin web sitesinin de kepenk indirdiği belirtilirken, şirket sahibi oğlunu bağ evi üzerinde vergi dairesinin de hak iddia ettiği, geçen Aralık ayında kendisinin araba şirketinin ortaklığından ayrıldığı kaydedildi.

FENERBAHÇE 3.5 MİLYON EURO ÖDEDİ

Fenerbahçe, 2018-2019 sezonunun devre arasında Empoli'den transfer ettiği Miha Zajc için 3.5 milyon Euro bonservis bedeli ödedi. Sloven futbolcu 1.5 yıllık Fenerbahçe kariyerinin ardından 2020-2021 sezonunun başında Genoa'ya kiralık olarak gönderildi.

Genoa'daki başarılı performansıyla dikkat çeken Miha Zajc, Vitor Pereira'nın talebi doğrultusunda takımda kalmış ve Portekizli teknik adamın sahadaki en önemli kozlarından biri haline gelmişti. Sarı Lacivertlilerle inişli çıkışlı performansını sürdüren Sloven futbolcunun Fenerbahçe ile sözleşmesi 2023 yılında sona erecek.

Miha Zajc transferindeki dolandırıcılık girişiminde flaş gelişme

ÖZEL | Yalçın Koşukavak'tan Fenerbahçe itirafı! "9 maçlığına..."
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber