Geri Dön

Milli güreşçi Osman Göçen, olimpiyat vizesi aldı

Tokyo 2020 Avrupa Kıtası Elemeleri’nde serbest stil 86 kiloda ülkemizi temsil eden milli güreşçi Osman Göçen, olimpiyat vizesi aldı

Milli güreşçi Osman Göçen, olimpiyat vizesi aldı

Milli güreşçiler Osman Göçen ve Süleyman Karadeniz, Macaristan'da düzenlenen Tokyo Olimpiyatları Avrupa Elemeleri'nde finale yükseldi ve Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti. 

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, serbest stil 86 kiloda mindere çıkan Osman Göçen, yarı finalde dünya ikincisi Dağıstan asıllı Slovak sporcu Boris Makoev ile karşılaştı. 

Mücadelede etkili bir performans sergileyen Osman Göçen, rakibini teknik üstünlükle (16-6) mağlup ederek finale yükseldi ve Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı kazandı. 

Bir kota da Süleyman Karadeniz'den

Serbest stil 97 kiloda milli güreşçi Süleyman Karadeniz, yarı finalde Avrupa ikincisi Alman Erik Sven Thiele ile karşılaştı. 

Süleyman Karadeniz, rakibini 2-1 yenerek finale yükseldi ve Tokyo Olimpiyatları için kota aldı.

Bakan Kasapoğlu'ndan milli güreşçilere tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden Tokyo Olimpiyatları Avrupa kıtası kalifikasyon turnuvasında elde ettikleri sonuç ile Tokyo Olimpiyatları'na katılmaya hak kazanan Serbest stilde, 86 kg da Osman Göçen ve 97 kg Süleyman Karadeniz'i tebrik etti.

Mili güreşçiler için tebrik mesajı yayımlayan Bakan Kasapoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi;

Tokyo Olimpiyatları Avrupa kıtası kalifikasyon turnuvasında elde ettikleri sonuç ile Tokyo Olimpiyatlarına katılmaya hak kazanan milli güreşçilerimiz Osman Göçen ve Süleyman Karadeniz'i yürekten kutluyorum. Güreşçilerimiz her zaman olduğu gibi kazandıkları başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. 2 güreşçimizin bu önemli başarısında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Osman Göçen ve Süleyman Karadeniz'e turnuvadaki final müsabakasında ve Tokyo Olimpiyat Oyunlarında başarılar diliyorum."

Milli güreşçi Osman Göçen, olimpiyat vizesi aldı

Fenerbahçeli yenge formunu koruyor! Tuçe Aziz...
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet