Geri Dön

Milliyet Yılın Sporcusu ödülleri sahiplerini buldu

MİLLİYET'İN Türk sporunun vazgeçilmez geleneklerinden biri haline gelen dev organizasyonu 59. Yılın Sporcusu Anketi'nde zirveyi paylaşanlar ödüllerini muhteşem bir törenle aldılar.

Spor-Toto'nun ana sponsorluğunda aylar süren bir çalışmayla restore edilen tarihi Tarabya Oteli'nde yapılan törene spor, sanat ve iş dünyasından bir çok ünlü isim katıldı.
2011-12 sezonunu şampiyonlukla noktalayan ve bu sezonda Süper Lig ile Avrupa'da fırtına gibi esen Galatasaray, 4 kategoride aldığı ödülle geceye damga vurup adeta "gövde gösterisi" yaptı. Sarı Kırmızılı ekip, Yılın Futbolcusu, Yılın Antrenörü, Yılın Spor Adamı ve Yılın Takımı plaketlerini davetlilerin coşkulu alkışları arasında alıp, müzesine götürdü.
Milliyet okurlarının oylarıyla Yılın Antrenörü seçilen Fatih Terim, kızı Buse Terim ile birlikte katıldığı gecede ödülünü İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun elinden aldı.
Yılın Futbolcusu ünvanına layık görülen Sarı Kırmızılı takımın yıldız oyuncusu Selçuk İnan'a ödülünü Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Derya Sazak verdi. Geleneksel ankette en büyük ünvanlardan biri daha olan Yılın Spor Adamı ödülünü ise Galatasaray Kulüp Başkanı Ünal Aysal'a Futbol Federasyonu Başkanı, Milliyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yıldırım Demirören verdi.
Yine Milliyet okurları tarafından Yılın Takımı seçilen Galatarasay Futbol Takımı'nın ödülünü ise Kulüpler Birliği ve Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, takımı temsilen sahneye çıkan kaptanlar Sabri ve Selçuk ile Teknik Direktör Terim ve Başkan Ünal Aysal'a taktim etti.
Milliyet Spor Servisi kurucu müdürü rahmetli Namık Sevik adına verilen ödüller de görkemli gecede sahiplerini buldu. Namık Sevik Ödülü'nün sahibi Türk sporunun duayen yöneticilerinden Cimnastik Federasyonu eski başkanı Atilla Örsel'e plaketini Spordan Sorumlu eski bakanlardan Fikret Ünlü verdi. FİFA ve UEFA semineri için yurt dışında olan ve geceye katılamayan FİFA kokartlı hakemlerimizden Cüneyt Çakır'ın Onur ödülünü MHK Başkanı Zekeriya Alp, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın elinden aldı.
Gecede duygu dolu anlar yaşanmasına neden olan Nakım Sevik Şükran Ödülü'nün sahibi ise Paralimpik Oyunları'nda rekor kırarak altın madalyaya uzanan milli halterci Nazmiye Muslu idi. Muslu davetlilerin uzun alkışları arasında tekerlekli sandalye ile çıktığı kürsüde ödülünü Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan'dan aldı.
Görkemli gecenin son ödülü, geceye katkılarından dolayı Spor-Toto'ya sunulan teşekkür plaketiydi. Milliyet Spor Müdürü Cem Şengül bu ödülü Spor-Toto Başkan yardımcısı Burak Aslan'a verdi.
Gece ödül alan ve ödül verenlerin sahnede çektirdikleri, tarihe geçecek toplu fotoğrafıyla son buldu.

Mustafa Denizli: "İstanbul deplasmanlarından mağlubiyetsiz dönmek önemli"
YAZARLAR
TÜM YAZARLAR

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber