Geri Dön

Mustafa Denizli yardımcısı olarak eski futbolcu Soner Tolungüç'ü düşünüyor

Galatasaray'da teknik direktör Mustafa Denizli, Galatasaray'ın eski futbolcularından Soner Tolungüç'ü yardımcılığına getirmeyi düşünüyor.

Mustafa Denizli yardımcısı olarak eski futbolcu Soner Tolungüç'ü düşünüyor

Galatasaray'da teknik direktör Mustafa Denizli yardımcısını belirliyor. Express Gazete'nin ulaştığı bilgilere göre, Denizli'nin yardımcı olarak düşündüğü isim Galatasaray'ın eski futbolcularından Soner Tolungüç. Denizli'nin Tolungüç ile temasa geçerek 'devre arasını beklesin' mesajını illetiği ortaya çıktı.

Camiayı bilen ve Mustafa Denizli'nin rahatça arkasını dönebileceği biri olarak değerlendirilen Tolungüç'e başkan Dursun Özbek ile yöneticiler de onay vererek bu kararı destekledi. Soner Tolungüç'ün, tecrübeli teknik adamın yükünü hafifleteceği konusunda camianın önde gelen isimleri de fikir birliğine vardı. Antalya kampında 'yardımcımı gelecek hafta açıklayacağım' diye konuşan Denizli'nin yardımcılığına Soner Tolungüç'ü getirildiğinin bu hafta içinde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

SONER TOLUNGÜÇ KİMDİR?

Doğduğu şehir olan Hatay'da futbola başlayan Soner, futbolculuk kariyeri boyunca sırasıyla Zeytinburnu, Sarıyer, Trabzonspor, Galatasaray, Antalyaspor, Trabzonspor ve Karşıyaka oynamıştır ve aktif futbol kariyerini 1997 senesinde Karşıyaka'da sonlandırdı.

İki sefer Türkiye Millî Futbol Takımı'na cağrılmasına rağmen bu iki maçta da forma şansı bulamamıştır. İki kez Türkiye 18 Yaş Altı Millî Futbol Takımı formasını giydi.

2000 yılında antenörlük yapmaya başlayan Soner, ilk antrenörlük deneyimini Konyaspor'da yardımcı antrenör pozisyonunda yaptı. Ardından Teknik direktör olarak Çorluspor, Körfezspor, Yeniköyspor, Güngören Belediyespor ve Adana Demirspor'u çalıştırdı.

20 Ağustos 2010'dan beri Adana Demirspor'un teknik direktörlüğüne başlayan Soner Tolungüç'ün, Şubat 2011'de Adana ekibiyle yolları ayrıldı. 64 doğumlü teknik adam son olarak Gençlerbirliğ'nde sportif direktörlük görevini üstlendi.

Full pro-lisans diploması sahibi olan Soner Tolungüç, aynı zamanda antrenör eğitimcisi (TUTOR) olarak da görev yapıyor.

(expressgazete)

Sivasspor'da hazırlıklar sürüyor

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber