Geri Dön

Nouma'dan çocuklara futbol dersi

Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Pascal Nouma, bir cep telefonu operatörü tarafından aralık ayında düzenlenecek futbol turnuvası için Antalya'ya geldi. 13 yaş altı çocuklarla sohbet edip futbol oynayan Nouma, onlara okullarını asla ihmal etmemeleri konusunda da tavsiyede bulundu.

Nouma'dan çocuklara futbol dersi

'Şehrin için oyna' sloganıyla düzenlenen ve aralık ayında başlayacak Vodafone Football Cup turnuvasının Antalya'daki kayıtlarının başlangıcını Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Pascal Nouma yaptı. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek turnuva öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Pascal Nouma ve firmanın Türkiye Etkinlik ve Sponsorluk Müdürü Ender Uslu, turnuva hakkında bilgi verdi. Bu yılki turnuvanın kapsamının genişletilerek 10 kente yayıldığını belirten Uslu, turnuvaya 10 bin sporcunun katılmasını beklediklerini dile getirdi.

Pascal Nouma ise birbirleriyle rekabete giren çocuk sayısının artmasının daha kaliteli futbolcuların yetişmesinde büyük önem taşıdığını kaydetti.

OKULU ASLA İHMAL ETMEYİN
Toplantının ardından Pascal Nouma, Park Antalya tesislerinde 13 yaş altı çocuklarla bir araya geldi. Çocuklara futbola nasıl başladığını ve yaşadığı deneyimleri anlatan Pascal Nouma, futbolcu olmasında babasının büyük etkisi olduğunu aktardı. Babasının eski bir futbolcu olduğunu öğrenmesinin ardından futbolcu olmaya karar verdiğini dile getiren Pascal Nouma, Fransa'nın Paris Saint Germain takımında başladığı futbolculuk kariyerinde Fransa Milli Takımı'nda Zinedine Zidane ve Lilian Thuram gibi isimlerle futbol oynama fırsatı bulduğunu söyledi. Nouma çocuklara futbolun güzel taraflarından bahsederken, onlara okullarını da asla aksatmamaları tavsiyesinde bulundu. Nouma, daha sonra ısınma hareketleri ve pas çalışması yaptırdığı çocuklarla 20 dakikalık bir de maç yaptı.

TURNUVA ARALIKTA BAŞLAYACAK
İs
tanbul, İzmir, Bursa, Ankara, Adana, Gaziantep, Urfa, Elazığ, Antalya ve Trabzon'da futbolseverleri bir araya getirecek turnuvanın kayıtları 1 Aralık tarihine kadar sürecek. 1 Aralık - 1 Mart tarihleri arasında 10 ilde devam edecek elemelerin ardından nisan ayında İstanbul'da yapılacak finallerle Türkiye şampiyonu belirlenecek.

Roger Federer yeni bir akım başlattı!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber