Antalya

Antalya

Son dakika Antalya haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Antalya gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Antalya haber sayfamızda...

Antalya

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 82.950 antalya haberi bulunmuştur.
Antalya’da yollar dere yatağına döndü, araçlar mahsur kaldı
Antalya’da yollar dere yatağına döndü, araçlar mahsur kaldıAntalya’da sabah saatlerinden itibaren etkili olan şiddetli fırtına ve yağış dolayısı ile çok sayıda araç dere yatağına dönen yollarda mahsur kaldı. Sürücüler ise çaresizce araçlarında kurtarılmayı bekledi.
7.12.2021Haberler
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Eğitim
Türkiye Nüfusu 2021: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus Sıralaması
Türkiye Nüfusu 2021: İllere Göre Türkiye’nin Nüfus SıralamasıNüfus belirli bir bölge veya ülkede yaşayan insanların oluşturduğu sayıyı ifade etmektedir. Türkiye nüfusu her yıl giderek artış göstermektedir. İllere göre Türkiye nüfusu farklıdır. Ancak kırsal alandan şehre başlayan göçlerle kentleşme oranı giderek artmıştır. Ülkemizin nüfusunun en önemli özelliklerinden birisi de gençlerin fazla olmasıdır. Türkiye’nin en kalabalık şehri 2021 yılında yüzde 18,49 oranla İstanbul olurken ikinci sırada yüzde 6,7 oranla ise Ankara yer almıştır. İllere göre Türkiye’nin nüfus sıralaması için “Türkiye Nüfusu 2021” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Ekonomi
'Mavi Bir Akdeniz' için düzenlenen COP 22 Konferansı Antalya'da başladı
'Mavi Bir Akdeniz' için düzenlenen COP 22 Konferansı Antalya'da başladıÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Daha iyi bir çevre, daha iyi bir doğa, daha iyi bir Akdeniz için adımlarımızı kararlılıkla atmalıyız. Biz ülke olarak, ülkemizin kara suları ve kıyılarına dair uzun vadeli koruma çalışmalarımızı içeren 2053 Mavi Planımıza odaklanmış durumdayız.” dedi. Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da yapılan COP 22 Konferansın açış konuşmasını yapan Bakan Kurum, Barselona Sözleşmesi Sekreteryası Büro Başkanlığı görevini İtalya Çevre Bakanı Carlo Zaghi’den devraldı.
7.12.2021Gündem
Öğrenci yurdunda vahşet; öğrencinin başını kesip, göğsünün üzerine koydu
Öğrenci yurdunda vahşet; öğrencinin başını kesip, göğsünün üzerine koyduAntalya'da özel öğrenci yurdunda aşçı olarak çalışan İhsan Güney (38), yurdun yemekhanesinde üniversite öğrencisi Mehmet Sami Tuğrul'un (18) başını satırla kesip, göğsünün üzerine koydu.
7.12.2021Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?
Brain Test Cevapları Nelerdir? Brain Test Nasıl Oynanır?Eğlenceli zeka bulmaca oyunlarından bir tanesi olan Brain Test Türkiye’de en çok sevilen oyunlar arasında yer alıyor. Zorlayıcı bölümleri ile hem zeka geliştiren oyun aynı zamanda eğlendiriyor. Ekranda verilen soru ne nesnelere göre cevapları bulmak gerekiyor. Şaşırtıcı cevapları bulunan oyunda seviye atladıkça Brain Test cevapları da bir o kadar zor olmaya başlıyor. Oyunun 200’den fazla seviyesi bulunuyor. Brain test nasıl oynanır? “Brain Test Cevapları Nelerdir?” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve Cevapları
Kelime Gezmece Cevapları: Kelime Gezmece Tüm Seviyeler ve CevaplarıKelime dağarcığını test eden Kelime Gezmece bir bulmaca oyunudur. Farklı şehirlerin isimlendirildiği bu oyunda zorlu seviyeleri ve bölümler bulunuyor. Toplam 47 bölümden oluşan oyun cep telefonlarından oynanabiliyor. Oyun seviyesi arttıkça cevaplarını bulmak da bir o kadar zor oluyor. Özellikle bazı bölümlerin cevaplarını bulmak oldukça zor. Kelimeleri bulmanın yanı sıra Kelime Gezmece cevapları ile kelime haznesi ve düşünme yeteneğinin gelişmesine yardımcı oluyor. Kelime Gezmece tüm seviyeler ve cevapları için “Kelime Gezmece Cevapları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
7.12.2021Oyun
Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da beklenen yağış başladı
Son dakika... Meteoroloji uyarmıştı! İstanbul'da beklenen yağış başladıMeteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul ve Marmara Bölgesi için sağanak yağış uyarısında bulunmuştu. İstanbul'da beklenen yağmur, etkisini göstermeye başladı. Marmara Bölgesi yağışları yarın da devam edecek. Yağışlı hava nedeniyle mesai bitiminde kent genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 78’e çıktı. Öte yandan uyarılarının ardından Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’da da sağanak yağış etkili oluyor.
7.12.2021Gündem
Kar ne zaman yağacak? Ankara ve İstanbul'a kar yağacak mı? Son dakika hava durumu
Kar ne zaman yağacak? Ankara ve İstanbul'a kar yağacak mı? Son dakika hava durumuMeteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumu ile ilgili son tahminlerini yayımladı. Yeni haftada sağanak yağış ve kar bekleniyor. Son günlerde mevsim normallerinde giden hava sıcaklığında bu hafta düşme yaşanacak. Peki, kar ne zaman yağacak? İstanbul ve Ankara için kar yağışı beklentisi var mı? İşte 6 Aralık Meteoroloji tahminleri.
7.12.2021Gündem
Son dakika... Antalya'da şiddetli fırtına! Yarın sabaha kadar sürecek
Son dakika... Antalya'da şiddetli fırtına! Yarın sabaha kadar sürecekAntalya’da dün gece başlayan fırtına sabah saatlerinde etkisini artırdı. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi. Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluşurken, Antalya Havalimanı'nda da uçak seferleri aksadı.
7.12.2021Gündem
Antalya'da fırtına! 7 Aralık Antalya hava durumu nasıl? Fırtına ne zaman bitecek?
Antalya'da fırtına! 7 Aralık Antalya hava durumu nasıl? Fırtına ne zaman bitecek?Antalya hava durumu için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarısı yapıldı. Kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı ile birlikte Antalya'da okullar tatil mi, sorusu gündeme geldi. Peki, yarın okullar tatil mi? İşte Antalya hava durumu nasıl, fırtına ne zaman sona erecek?
7.12.2021Gündem
Kadın taksi şoföründen ‘satırlı saldırı’ iddiası
Kadın taksi şoföründen ‘satırlı saldırı’ iddiasıAntalya'da taksicilik yapan Hatice Çağar Mirasedoğlu (58), durak başkanı S.M.'nin kendisine sopa ve satırla saldırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Kadın olduğu için durakta istenmediğini öne süren Mirasedoğlu, Satırla bana doğru koştu, araya arkadaşı girip elinden alınca bu kez sopasını aldı. Araya girmeselerdi canımdan olabilirdim. Bir kadın olarak durakta rahat çalışmak istiyorum dedi. S.M. de hakaret iddiasıyla Mirasedoğlu'ndan şikayetçi oldu.
7.12.2021Haberler
Türkiye'nin avokado merkezi Antalya'da üretimde büyük artış
Türkiye'nin avokado merkezi Antalya'da üretimde büyük artışTürkiye'de son yıllarda hem üretici hem tüketicinin tercihi açısından en gözde meyveler arasındaki avokadoda hasat başladı. Tanesi 5 TL'den başlayıp, büyüklüğü ve türüne göre 15 TL'yi bulan avokadoda üretim 400 tondan 8 bin tona çıktı. Türkiye'de avokado üretiminin yüzde 85'nin Antalya'da yapıldığını belirten BATEM Üretme ve İşletme Bölüm Başkanı Dr. Süleyman Bayram "Avokado üretimi özellikle geçen yıl çok arttı. Mersin'de muazzam bahçeler kurulmaya başladı. Muğla hatta İzmir'de Seferihisar, Gümüldür'de bazı üreticiler bahçe kuruyor" dedi.
7.12.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! BTK işçilerine zam
Bakan Karaismailoğlu müjdeyi verdi! BTK işçilerine zamBakan Karaismailoğlu, "Yapılan skala çalışması ve bu iyileştirmelerle BTK işçilerine bu yılın başından itibaren günün sonunda yüzde 20 ile yüzde 70 aralığında zamlar yapılacak." dedi.
7.12.2021Ekonomi
Son dakika... Meteoroloji turuncu kodla uyarmıştı! Antalya'da fırtına nedeniyle uçak seferleri durdu
Son dakika... Meteoroloji turuncu kodla uyarmıştı! Antalya'da fırtına nedeniyle uçak seferleri durduMeteoroloji Genel Müdürlüğü'nden birçok kente sarı ve turuncu kodlu uyarıda bulunmuştu. Antalya’da dün gece başlayan fırtına sabah saatlerinde etkisini artırdı. Saatteki hızı 123 kilometreye ulaşan fırtına nedeniyle çok sayıda ağaç devrildi. Konyaaltı Sahili'nde dev dalgalar oluşurken, Antalya Havalimanı'nda da uçak seferleri aksadı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, "Antalya'ya 130 kilogramın üzerinde yağış düştü. Yağışlar oldukça fazla, bunun yanında 130 kilometre hıza ulaşan lodos etkisini gösterdi." dedi.
7.12.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşma
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da! Türkiye ile Katar arasında 15 anlaşmaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani'nin Emirlik Divanı'ndaki baş başa görüşmesinin ardından, iki ülke bakanlıkları arasında 15 ortak anlaşma imzalandı. İmza töreninin ardından Katar-Türk Birleşik Müşterek Kuvvet Komutanlığı’nı ziyaret eden Erdoğan, 'Başta 15 Temmuz kanlı darbe girişimi olmak üzere Katarlı kardeşlerimizin milletimizle sergilediği dayanışmayı asla unutamayız. Ayrıca Katar, Türk ekonomisine yönelik spekülatif ataklarda da daima bizlerin yanında olmuş, ülkemize duyduğu güveni göstermiştir' dedi.
7.12.2021Siyaset
Dolandırıcılık şüphelisini esnaf yakaladı! Kaçmasın diye elektrik kablosuyla bağlandı
Dolandırıcılık şüphelisini esnaf yakaladı! Kaçmasın diye elektrik kablosuyla bağlandı Antalya’da, turistlere malzeme satma bahanesiyle esnafları hayali ofisine götüren ve komisyon parası alarak ortalıktan toz olan dolandırıcılık şüphelisi, günlerdin nöbet tutan esnaf tarafından son işinde yakalandı. Kaçmaması için elleri ve ayakları elektrik kablosuyla bağlanıp jandarmaya teslim edilen şüphelinin birçok esnafı aynı yöntemle dolandırdığı ileri sürüldü.
7.12.2021Gündem
Kadın taksi şoföründen 'satırlı saldırı' iddiası
Kadın taksi şoföründen 'satırlı saldırı' iddiasıAntalya’da taksicilik yapan Hatice Çağar Mirasedoğlu (58), durak başkanı S.M.'nin kendisine sopa ve satırla saldırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Kadın olduğu için durakta istenmediğini öne süren Mirasedoğlu, "Satırla bana doğru koştu, araya arkadaşı girip elinden alınca bu kez sopasını aldı. Araya girmeselerdi canımdan olabilirdim. Bir kadın olarak durakta rahat çalışmak istiyorum" dedi. S.M. de hakaret iddiasıyla Mirasedoğlu'ndan şikayetçi oldu.
7.12.2021Gündem
Yatırımı olanlar dikkat! 700 milyon liralık kripto para vurgunu
Yatırımı olanlar dikkat! 700 milyon liralık kripto para vurgunuKripto borsaları ile yapılan 'vurgun' haberleri gündemden düşmüyor. Merkezi Kayseri'de olan Bitrota'nın sahiplerinden K.A Antalya'da gözaltına alındı. Şüpheli İstanbul'a siber şubeye getirilecek. Son bir haftadır ise hisseler hızla düşüyor. Peki dolandırılmamak için hangi adımlar atılmalı? İşte cevabı...
7.12.2021Ekonomi
Son dakika... Meteoroloji bugün için saat verdi! Dikkat geliyor
Son dakika... Meteoroloji bugün için saat verdi! Dikkat geliyorMeteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Kahramanmaraş dışında), İç Anadolu (Sivas dışında) ile Batı Karadeniz'in (Sinop dışında) yağmur ve sağanak, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege, Batı Akdeniz, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale çevreleri ile Konya'nın güneybatı kesimlerinde kuvvetli, Muğla, Antalya çevreleri, İzmir ve Aydın'ın kıyı ilçeleri, Balıkesir'in batı kıyıları ile Isparta’nın güney, Burdur'un doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor. Öte yandan Meteoroloji Antalya’da beklenen kuvvetli sağanak yağmura ve fırtınaya karşı vatandaşları ‘turuncu’ kodla uyardı.
7.12.2021Gündem
‘İki Şafak Arasında’ İtalya’da ödül aldı
‘İki Şafak Arasında’ İtalya’da ödül aldıSelman Nacar’ın yazıp yönettiği ilk uzun metrajlı filmi “İki Şafak Arasında”, İtalya’daki 39. Torino Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.
Üç Kuruş'un Bahar'ı kimdir, gerçek adı nedir? Nesrin Cavadzade nereli, boyu ve yaşı kaç, sevgilisi kimdir?
Üç Kuruş'un Bahar'ı kimdir, gerçek adı nedir? Nesrin Cavadzade nereli, boyu ve yaşı kaç, sevgilisi kimdir? Oyuncu Nesrin Cavadzade, Üç Kuruş dizisinde Bahar Yöndel karakterine hayat veriyor. Bakü doğumlu Cavadzade, eğitimini Marmara Üniversitesi'nde tamamladı. Kariyerine Yersiz Yurtsuz dizisi ile başlamış oldu. Peki, Nesrin Cavadzade kimdir? İşte, dizileri...
6.12.2021Cadde
MTA Open’da ilk gün heyecanı sona erdi
MTA Open’da ilk gün heyecanı sona erdiAntalya Megasaray Tenis Akademi’de bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ATP Challenger turnuvası MTA Open’da ilk gün heyecanı sona erdi. Milli tenisçi Marsel İlhan, İsviçreli rakibi Jakub Paul’u mağlup ederek ana tabloya yükselen 4 isimden biri oldu.

Benzer Haber Etiketleri

Antalya ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.