Danny Wellbeck, Michael Frey, Simon Kjaer / Takımların Transfer Günlüğü...

Galatasaray ; Tudor 'un gönderilmesinden sonra Prandelli,Riekerink gibi antrenörler ile gelen ama Galatasaray 'ın sistemine tam oturmayan futbol anlayışını bir anlamda geride bıraktı.

Podolski,Sneijder gibi hem takıma faydalı olan hem de klübün marka değerini yükselten oyuncular da bir bir gönderildi. Alınan oyuncular ise eskiye göre çok daha bilinçli ve yerindeydi.

Son yapılan Nagatomo takviyesi haricinde şampiyonluğun gelmesinde en büyük etken Paok tan gelen ve Gomis ' e de büyü katkı yapan Rodrigues ile Fransız milli takımının eski golcüsü Gomisti.

Bugün satılacağı söyleniyor Gomis 'in ...Oysaki şu an için ondan daha iyi bir forvet bulabilmek kolay da değil.Arsenalli Welbeck'in geldiğini varsaysak bile takımı tanıması ve uyumu soru işareti.

Almış oldukları Onyekuru ile kanatlarda oyuna etki edebildikleri alanı ve gücü arttırırken Gomis gibi bir santraforu göndermek neden..?

Fenerbahçe de ise durum daha da enteresan. Frey'in geleceği söyleniyor.Değişik bir oyuncu.Son vuruşları çok iyi ,mücadeleci,güçlü,hava toplarında iyi ama yavaş bir oyuncu.Çevikliği ve esnekliği gelişirse değişik ve çok iyi bir oyuncu olabilir.

Slimani'nin takıma geç katılmasından ötürü ve kadronun halen daha eksikleri olmasından dolayı hem Benfica hem de Malatyaspor maçları elden kaçtı. Riberio geldi,Kameni geldi,10 sene de atyapıdan çıkan bir tane iyi kaleci yok .Volkan yine alternatifsiz gibi..

Orta alanda sorumluluk alabilen,takım ile konuşan,takımı organize eden,bir orta saha ya ihtiyacı var bu takımın. Mevcut orta saha bu kadro ile hem defansif hem de ofansif çok eksik. Kagava adı tüm takımlarımızla yazıldı çizildi neredeyse..Bir Fenerbahçe'nin ismi Kagava ile anılmadı.

Oysaki öyle de uyum sağlar ki Kagava Fenerbahçe ile... Slimani ve Ayew'i güçlendirir ilerde bu girişim.

Ve illaki stoper arıyorlarsa Kjaer de çok iyi seçim.Oynadığı dönemde tıpkı Diego Lugano gibi sembol isimlerden biri oldu sarı lacivertli forma altında...

Ve Beşiktaş..Aboubakar dediler,Mario Gomez dediler..Henüs transfer yok.Larin genç ve eksikleri çok. Negredo gidebilir ,teklifler var deniyor sürekli...

Üstelik Vİda için de bir çok teklif var denmesine rağmen Vida da satılmadı.Quresma da kadroda. Ve Vagner Love da kadroda talipleri olmasına rağmen...