Fenerbahçe de yeni transferler

1 Mart 2021

Trabzonspor'un gectiğimiz sezonki kadrosunda Jose sosa,Alesander sörloth,Joao pereria ve Novak gibi önemli futbolcular bulunuyordu. Pereria ve Novak 'ın ortada N'daye ve Sosa ıle olan uyumu ve takımı ilerı tasıyabılmesı Trabzonspor ofansı için önemli bir kazanımdı.

Sörloth ve Sosa önemlı performanslar yakalamış olsa da onları bu sonuca taşıyan çoğunlukla bu iki bek oyuncusuydu.

Zaman zaman az faydalanabilseler de Guıllerme ,Obi Mıckel ve N'daye gibi oyuncular da kadro zenginliğı açısından büyük avantajdı. Sörloth 'un capraz koşularında Nwakame ve Ekuban ıle büyük bir ofansif üstünlük elde edilıyordu.

Bugün kü kadro da en az geçen seneki kadar kaliteli bır kadro.

Ancak orta saha da Sosa gibi önemlı bır taktisyen ıle N'daye gibi hem defansa yardım eden hem de ofansı destekleyen bır oyuncuyu arıyorlar. Bu nedenle orta sahaya Bakasetas 'ı almak ıstedıler. Belkı de lig standartlarında Sosa'nın eksıklığini giderecek en önemlı oyunculardan bırı.

Zaman zaman Djanıny 'den onemlı bır performans alıyorlar ama Afobe ve Lewıs Baker ıle onun arkasını desteklemeliler. Afobe ; premier lig geçmişi olan hem de Stoke forması ile iyi maçlar çıkarmış bir oyuncu. Kısacası gol anlamında da potansiyeli olan bir forvet.

Baker ise ligin en onemlı frikik kullanan ve sut atabılen oyuncularından biri.

Kısacası Bakasetas alıştığında ve Trondsen geldığınde daha da iyi olacaklar.

Yazının devamı...

Valbuena ve Sosa...

8 Kasım 2020

Konyaspor ; geçtiğimiz senelerde zaman zaman defansif oynadığı için eleştirilen, zaman zaman gol atmakta zorlanabilen, ancak her zaman oyun içerisinde kalabilen ve iyi mücadele eden bir takımdı.

Oyun genelinde ise ; Hem oyun disiplini açısından iyi bir saha içi yardımlaşma ile oynuyorlar hem de Skubic,Hadziahmetovic,Milosesevic, Shengelia gibi yetenekli görev adamları ile kolay oyun kuruyorlardı.

Serkan gibi iyi bir kalecinin yerine Sehic gibi yetenekli bir kaleci bulabildiler. Sehic te tıpkı Serkan gibi geriden iyi oyun kurabilen kalecilerden...

İki sezon önce orta saha ve forvet hatları alternatif açısından çok kaliteliydi. Fofana ile birlikte Jahovic ve Yatabare ikilisi ile oynadıkları dönemde önemli maçlar kazandılar. Elbette bu 2 oyuncunun da kariyeri ve potansiyeli takıma çok şey katıyordu.

Geçen sezonki kadrolarından en önemli değişikliği forvet hattında yaptılar. Miya 'dan iyi performans alabildikleri için onu takımda tutup ; Kravets ve Chilacecci gibi gol ortalamaları belli iki tecrübeli golcü aldılar.

Özellikle ; Kravets , Dinamo Kiev forması giymiş en önemli golcüler arasında. O forma girdiyse yapılabilecek en iyi şey ona top aldırmamak olmalıydı maç öncesinde...

Fenerbahçe ; bu maçta Lemos ,Tisserand ikilisinden aynı anda faydalanamayacaktı. Ancak onlar için en önemli oyuncu Sosa ... Sosa sahayı iyi okuyabilen bir oyuncu.

Nerede sorumluluk alması gerektiğini bildiği gibi ,takımını gole doğru da itebiliyor.Kanatlar arasında tam bir bağlantı uzmanı.

Yazının devamı...