Valbuena ve Sosa...

8 Kasım 2020

Konyaspor ; geçtiğimiz senelerde zaman zaman defansif oynadığı için eleştirilen, zaman zaman gol atmakta zorlanabilen, ancak her zaman oyun içerisinde kalabilen ve iyi mücadele eden bir takımdı.

Oyun genelinde ise ; Hem oyun disiplini açısından iyi bir saha içi yardımlaşma ile oynuyorlar hem de Skubic,Hadziahmetovic,Milosesevic, Shengelia gibi yetenekli görev adamları ile kolay oyun kuruyorlardı.

Serkan gibi iyi bir kalecinin yerine Sehic gibi yetenekli bir kaleci bulabildiler. Sehic te tıpkı Serkan gibi geriden iyi oyun kurabilen kalecilerden...

İki sezon önce orta saha ve forvet hatları alternatif açısından çok kaliteliydi. Fofana ile birlikte Jahovic ve Yatabare ikilisi ile oynadıkları dönemde önemli maçlar kazandılar. Elbette bu 2 oyuncunun da kariyeri ve potansiyeli takıma çok şey katıyordu.

Geçen sezonki kadrolarından en önemli değişikliği forvet hattında yaptılar. Miya 'dan iyi performans alabildikleri için onu takımda tutup ; Kravets ve Chilacecci gibi gol ortalamaları belli iki tecrübeli golcü aldılar.

Özellikle ; Kravets , Dinamo Kiev forması giymiş en önemli golcüler arasında. O forma girdiyse yapılabilecek en iyi şey ona top aldırmamak olmalıydı maç öncesinde...

Fenerbahçe ; bu maçta Lemos ,Tisserand ikilisinden aynı anda faydalanamayacaktı. Ancak onlar için en önemli oyuncu Sosa ... Sosa sahayı iyi okuyabilen bir oyuncu.

Nerede sorumluluk alması gerektiğini bildiği gibi ,takımını gole doğru da itebiliyor.Kanatlar arasında tam bir bağlantı uzmanı.

Yazının devamı...