Ankaragücü; ligin ilk yarısından sonra Pazdan, Kulusiç ve Kitsiou ile defansına önemli takviyeler yapmıştı. Dün bu oyunculara özellikle ilk yarıda çok iş düştü çünkü Fenerbahçe özellikle kanatları istediği gibi kullanabildi hem de önemli fırsatlar buldu .

Her iki kanattan hem istikrarlı biçimde rakibi bozdular hem de göbekten Mehmet Ekici'nin yetenekleri ile pozisyon ürettiler. Mehmet hem duran toplarda hem de topun sıkıştığı anlarda topun şekline yön veren isimlerden biriydi sahada...

Bu dakikalarda Ankaragücü defansı ve özellikle kalecisi Altay çok çalıştı. Altay önemli bir kaleci olabilir ilerleyen yıllarda. Oyunu okuması ve topa doğru hamleleri mükemmele yakın...

Soldado ve Mehmet önemli fırsatlar kaçırdı. Slimani yok, Frey de çoğu zaman oynamıyor, Soldado tek başına kalmış gibi... Devre arasında orta karar bir santrafor alınsaydı böyle mi olurdu acaba ?

Bu dakikalarda Moses'ın kanadından Fenerbahçe istediği desteği bulabilseydi pozisyon miktarı çok daha fazla artabilirdi.

Ankaragücü ortasahası kağıt üzerinde dirençli bir orta saha gibi dursa da Fenerbahçe rahatça pozisyonlar bulabildi. Ancak Fenerbahçe ortasahasının ' da Valbuena ve Zayc gibi oyuncularından yoksun olsa da defansif zaafları halihazırda mevcut.

Boyd 'a kaçırılan topta neredeyse 2 pasta golü bulabildiler.

Boyd oynadığı futbol ile ligin yıldızlarından. İlerde çok daha önemli aşamalar kaydedebilir.

İkinci yarıda ise Ankaragücü, Fenerbahçe'nin kalabalık gelmesi karşısında yine pozisyonlar vermeye başladı.

Öyle ki Hasan Ali 'nin golü bu oyuncunun sıklıkla bulduğu gollerinden biri olsa da bu tür topları ilk fırsatta uzaklaştırmaları lazımdı. Belki de Moke oyuna biraz daha erken girebilirdi.

Maçın sonunda ise beraberlik her iki takımın hanesine yazılan bir puanı gösteriyordu.