Diğer Osman Aşkın Bak: Gururlandıracaklarına inanıyorum

Osman Aşkın Bak: Gururlandıracaklarına inanıyorum

09.10.2023 - 07:01 | Son Güncellenme:

Futsal Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek milli sporculara başarı dileyen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, “Belgrad’da bizleri gururlandıracak bir sonuç elde edeceklerine inanıyorum” dedi.

Osman Aşkın Bak: Gururlandıracaklarına inanıyorum

Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) tarafından Sırbistan’da düzenlenecek ISF Futsal Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek olan milli sporcular, bugün Belgrad’a gidecek. Okul Sporları Futsal Milli Takımı, 08-17 Ekim 2023 tarihleri arasında Sırbistan’da düzenlenecek olan Uluslararası Okul Sporları Federasyonu (ISF) Futsal Dünya Şampiyonasında mücadele edecek. Milli sporcular, son hazırlık kampını TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Haberin Devamı

Futsal Dünya Şampiyonası’nda ülkemizi, geçtiğimiz yıl okul sporlarında Türkiye birincisi olan Özel Merter Final Anadolu Lisesi Kız ve Erkek takımları temsil edecek. Okul çağındaki her öğrencinin sporda bir başarı hikayesi yazma potansiyeline sahip olduğunu belirten Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, milli sporculara Futsal Dünya Şampiyonası’nda başarılar diledi.
Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, okul sporlarına çok önem verdiklerini vurgulayarak, “Okullarımız sayesinde çocuklarımız sporla buluşuyor. Farklı branşlarda milli sporcularımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalya kazanıyor. Şimdi de Belgrad’da Futsal Dünya Şampiyonası düzenlenecek. Milli sporcularımızın bizleri gururlandıracak bir sonuç elde edeceklerine inanıyorum” dedi.