Galatasaray zorlansa da galip geliyor. Bunun da tek sebebi; atanı-tutanı çok iyi. Mustafa gerçekten mucize bir golcü. Adamın topa vuruşları, gol sezgisi, takipçiliği tek kelimeyle mükemmel. Dün gece de hiç umulmadık anlarda attığı birinci ve ikinci golle takımına üç puanı kazandırdı.
Aynı şekilde takımın ikinci mucizesi kaleci Fernando Muslera...
Bu çocuğa ne kadar övgüler yazsak azdır. Rakip Erzurumspor diyorsun, deplasmanda oynuyor diyorsun, Muslera’nın dört tane mucize kurtarışı olmasa zirve yolunda Galatasaray belki de yara alacak.
Ne söyleyeyim bilemiyorum. Saha çok ağır. İki takım futbolcuları için de böyle sahalarda mücadele etmek, top kontrolü gerçekten bir eziyet haline geliyor. Ama ne olursa olsun sen Galatasaraysın. Rakibine orta sahayı teslim edemezsin. Evet yorgun futbolcu olabilir. Gününde olmayan futbolcu da olabilir. Ne olursa olsun ikinci bölgeyi rakip takıma bırakıp bu kadar çok kalende gol tehlikesi görmemelisin.
Etebo tek başına savaşıyor. Emre Kılınç takımını hücuma çıkarıyor. Daha sonra dönüp rakibin de ataklarını kesmeye çalışıyor. Peki bu iki oyuncuya başka yardım eden var mı? Tamam Erzurumspor maçını kazanırsın ama yarın daha zor rakipler karşısında canın yanar!
Onyekuru herhalde yorgunluğundan olacak, etkili değil. Fernandes ilk yarı ayakta duramadı. İkinci yarı ise biraz hareketlenir gibi oldu ancak yaratıcılık sıfır. Daha önemlisi Mustafa gibi bir golcün var; onu topla buluşturamıyorsun. Bu büyük bir sıkıntı. Defansta da Luyindama ve Marcao, Kasımpaşa ve Alanya karşısında oynadıkları çabuk, hırslı ve tempolu futbolu oynayamadılar. Hamlelerinde hep ağır kaldılar. Orta sahadan yardım görmeyince rakip takımın her atağı sarı-kırmızılıların kalesinde gol tehlikesi oldu. Muslera bir kurtarır, iki kurtarır; neticede o da insan. Bir bakarsın ummadığın maçlarda puan kaybedersin.
Fatih Terim kazanan kadroyu bozmak istemiyor. Bu sefer de ortaya oynayan futbolcuların yorgunluğu ve tempo sorunu çıkıyor. Mutlaka tecrübeli hoca buna bir çare bulacak. Beş oyuncu değiştirme hakkı var. Bu bütün kulüpler için bir şans. Hoca da bunu ilerleyen maçlarda daha çok kullanacak ve bunu herhalde zamana yayacak.
Sonuçta; Büyükşehir Belediye Erzurumspor saygı duyulacak bir oyun oynadı ve Galatasaray’ı çok zorladı. Mesut Bakkal’ın şanssızlığı golcü Mustafa’nın ve kaleci Muslera’nın harika futbolları oldu.