Hatayspor maçında hakem ağırlıklı yazmıştım. Dün gece ise hakemden hiç bahsetmemek için karar almıştım. Ne yalan söyleyeyim hata da yapacağını düşünmüyordum. Ama Galatasaray mağlup durumdayken 70’li dakikalarda VAR hakemiyle beraber öyle bir hata yaptılar ki, yazmazsam herhalde tepki görürüm diye düşündüm. Kasımpaşalı Travnik, Emre Kılınç ile 18’in içinde ikili mücadeleye giriyor. Travnik yere düşüyor, kolları açık vaziyette top eline çarpıyor ve hakem ‘devam’ diyor. Kaç gündür maçlar seyrediyoruz, bir sürü penaltılar gördük, daha basit pozisyonlarda bütün hakemler penaltı veriyor. Maalesef hakem Tugay Kaan Numanoğlu VAR ile konuşarak vermedi. Hakikaten günah! Üstelik Travnik ikinci sarı karttan oyundan atılacaktı. Ama Galatasaray zaten top oynamıyor. Hakemleri de aşıp maçlardan puan alması çok zor. Galibiyetten vazgeçtim, berabere bitirmesi de çok zor. Gelelim oynanan futbola...

Kasımpaşa eski Galatasaray olmuş; Galatasaray da küme düşmemeye oynayan bir takım hüviyetine bürünmüş. Bakın, bu takım Fatih Terim’i yedi. İspanyol hocanın da ömrü uzun olmaz. Çünkü ne defansı, ne orta sahası, ne forveti maçı koparacak kalitede değil. Hele orta saha evlere şenlik. Berkan ile Taylan oynuyor, bu çocukları eleştiriyoruz. Dün gece Alpaslan ile Van Aanholt göbekte oynadı. Bu sefer Berkan ile Taylan’ı aradık. Yani bir türlü dikiş tutmuyor. Donk, Kasımpaşa’nın golünü defanstan çıkıp atıyor, peki bu oyuncuyu kim takip edecek? Halil Dervişoğlu… Peki Halil takip ediyor mu? Etmiyor. Halil dün gece bir gol attı, bir de gol yedirdi, gerçek bu!Cicaldau, Kerem, Morutan, sağlam oturmuş rakip defansa hiç baskı yapamadılar. Alpaslan, Van Aanholt hücuma çıkamadılar. Peki günümüzün futbolu böyle mi oynanıyor? Kasımpaşa’nın stoperi çıkıyor gol atıyor, sarı-kırmızılıların stoperleri hücuma çıkmak için pozisyon bulamıyor. Nelsson için övgüler yağdırıyordum, o da dün gece çok başarısızdı.

Esasında ne defansın, ne orta sahanın ne de forvetin dengesi yok. Bu takım erozyona uğramış. Sezon başı kadro mühendisliği yanlış yapılmış. Her futbolcu Galatasaray forması giyemez, bu forma çok ağırdır. Bunu taşımak kolay değildir.  Esas zorluklar şimdi başlıyor. Bu hafta Trabzonspor, daha sonra Alanyaspor deplasmanı. Bu takıma en az iki kaliteli futbolcu alınmazsa, korkarım Galatasaray çok kötü durumlara düşer. Son sözüm de Kasımpaşa için... Ne söyleyeyim, galibiyeti hak ettiler, harika mücadele ettiler, topu daha iyi kullandılar, galibiyeti daha çok istediler ve hak ettikleri üç puanı aldılar.