Son haftalarda bilhassa da maçın ilk yarısında bu kadar motive, agresif, yüksek tempolu, pres yapan bir Galatasaray’ı ilk defa seyrettim. İlk 45 dakika skoru artırmaları gerekirdi. Takım olarak bütünleşmişler, defans hata yapmıyor, orta sahada özellikle Emre Kılınç yıldızlaştı. Taylan, Berkan iyi oynadılar, Kerem ve Cicaldau, Trabzonspor savunmasını epey hırpaladılar. Bilhassa kaptırdıkları toplarda hücumcular geriye gelip orta sahaya yardım ettiler. 
Bunlar Galatasaray’da görmediğimiz şeylerdi. Ama biliyorsunuz futbol 45 değil; 90 dakika… Trabzonspor bu ligin lideri. Çok iyi bir hocası var, çok da iyi bir kadroya sahipler. İlk yarı takımının hatalarını tespit etmiş, ikinci yarıda değişikliklerle oyunu sarı-kırmızılıların sahasına yıktı. Berkan ile Taylan yorulup oyundan düştüler ve çok hata yapmaya başladılar. Yenen ilk golde Bakasetas topa vururken, Berkan o pozisyonu seyrediyor. Halbuki Yunan futbolcuya o gol vuruşunu yaptırmamalıydı. İkinci goldeyse Taylan’ın affedilmez bir hatası var. Resmen harakiri yaptı. Ayağındaki topu rakibin önüne yuvarladı, Visca’nın da vuruşu gol oldu. 
Galatasaray’ın Berkan ile Taylan’ın oynadığı orta saha mevkisinde, iyi de futbol oynasa maçı tutması mümkün değil. Bu ikili Fatih Terim’in de çok başını yaktı, şimdi de yeni hocanın başını yakıyor. Kerem yoruldu, 60. dakikada oyundan düştü ve etkisizleşti. İsabetli şutlarını atamadı. Oyuna sonradan giren Babel’in yüzde yüzlük iki gol vuruşu var. Fakat bordo-mavililerin kalecisi Uğurcan Çakır kurtarılması zor bu iki topun da filelere gitmesine müsaade etmedi. İki takım arasındaki en büyük fark zaten kalecilerden oluşuyordu. 
Muslera’nın yokluğu Galatasaray’a çok pahalıya mal oluyor. Santrfor bölgesinde böyle yüksek tempolu maçlarda Halil’in 90 dakikayı tamamlaması mümkün değil. Mustafa Muhammed, Afrika Uluslar Kupası’ndan dönünce oradaki sorun biter. Ama orta sahadaki sorun şu an için Galatasaray’ın en büyük problemi. 
Bu milli arada iki tane orta saha oyuncusu alınacak diye duyuyorum, isabet olur. Galatasaray başka türlü ayağa kalkamaz.