Koca hafta Galatasaray bir sürü sorun yaşamış, zorlu Hatay deplasmanına gelmiş, sıkıntıları var, sahada tüm futbolcular elinden geldiğince mücadele ediyor, rakip futbolcular da müthiş savaşıyorlar... Ama sahada bir hakem var ki; inanın yazık ediyor. Hem oynanan futbola, hem de sarı-kırmızılılara...
Hakem Erkan Özdamar beğendiğim bir hakemdi. İnanın dünkü karşılaşmaya tayin edilince çok sevindim. Ama ne yaptı, maçın önüne geçti. İlk yarıda Kamara önüne gelen futbolcuyla didişiyor, sataşıyor fakat Özdamar bu oyuncuyu ikinci sarı karttan dışarı atmıyor. Hele Sacha Boey ile bir pozisyonu var ki, hangi hakem olsa, Boey’in yaptığı bir şey olmadığından sadece Kamara’ya sarı kart gösterir. Yine ilk yarı Kerem’e ceza sahası içinde yapılan bir hareket var ki, yüzde yüz penaltı. Hadi orta hakem atladı diyelim, VAR hakemi neden müdahale etmiyor.
Hatayspor’un attığı ikinci gol net ofsayt. Yayıncı kuruluş çizgi bile çekmiyor. Oynanan futbolu yazacağımıza biz hakem hatalarını yazar olduk. İnanın yazarken ben utanıyorum. Türk futboluna ve bu kadar emeğe hakikaten günah. Galatasaray galip gelecek fırsatları yakaladı. Berkan ıskaladı, bomboş kaleye golü atamadı. Takıma ne hayrı var bilmiyorum, tekniği sıfır. Van Aanholt, ya sen ne zaman penaltı attın ki topun başına gidiyorsun! Bunlar affedilecek hatalar değil.
Halil Dervişoğlu takıma hiç mi katkın olmaz! Diagne sakat, Mustafa Afrika Uluslar Kupası’nda... Tek santrfor kalmışsın, bari sana verilen görevi tam yap. Ne kafa topuna çıkabiliyor, ne şut çekiyor ne de adam eksiltebiliyorsun. Bari orta sahana yardım et. Hatayspor’un orta sahası çok güçlü, iyi ataklar yapıyorlar. Berkan, Taylan, Cicaldau karşısında üstünlük sağladılar. Ama maalesef Halil demek ki bu kadar bir futbolcu. 
Galatasaray’ın en büyük handikapı orta saha... Yol geçen hanı gibi. Fatih Terim de bu sıkıntıları çekiyordu, yeni gelen hoca da aynı sıkıntıları yaşayacak. Sezon başı bu Berkan’ı kim aldırdı? Neden oraya savaşçı bir orta saha oyuncusu alınmadı? Rakip atakların hepsi gol pozisyonuna dönüşüyor. Orta alanda karşılayan bir tek futbolcu yok. Bu nereye kadar gidecek? Futbolcuların gayretine hiçbir şey söylemiyorum, hepsi iyi mücadele ediyor ama orta sahadaki sıkıntı bütün takımı etkiliyor. Transfer sezonu daha bitmedi. Bilemiyorum herhalde fırsat transferi yapıp bu sıkıntı giderilecek. Giderilmezse bu takım maç kazanamaz, mümkün değil.
Son sözüm de Hatayspor’a... Kazanmayı çok istediler. Rakipleri kadar koştular, daha çok pozisyona girdiler. Ömer Erdoğan gerçekten çok iyi bir takım yaratmış. Bu galibiyetleri kesinlikle sürpriz değil, üç puanı hak eden bir oyun oynadılar.