Bazı maçlar vardır takım olarak çok iyi oynarsın. İyi mücadele edersin. Rakibine 80 dakika pres yaparsın. 13-14 de gol pozisyonuna girersin. Galatasaray dün gece Antalyaspor karşısında işte böyle bir maç oynadı.
İki topu direkten döndü. Halil’in, Emre Kılınç’ın, Fernandes’in kaçırdıkları öyle goller var ki, hani derler ya ‘topun canı vardır, istemezse kaleye girmez’... Hakikaten sonradan oyuna giren Mustafa Muhammed’in o mucize vuruşu da gol olmasa, maç az kalsın berabere bitecekti.
Etebo’ya bakıyorum, Fernandes ile beraber mükemmel oynadılar. Ömer Bayram bırakın sol bekte oynamayı iki tane de gol atıyordu, sahanın en iyilerinden bir tanesiydi. Çok eleştirilen Şener bile her şeyini sahaya koydu ve çok iyi maç çıkardı. Podolski ile mücadele etmek kolay bir iş değil. Şener başarıyla Alman futbolcuyu kıpırdatmadı. Podolski’nin kırmızı kartı ilk yarıda görmesi gerekirdi. Şener’in dizine attığı kasti tekmenin tartışılacak bir tarafı yoktu, anında oyundan atılması gerekirdi. Ama Mete Kalkavan sarı kart göstererek Podolski’ye biraz daha oynama şansı tanıdı.
Halil Dervişoğlu... Bu çocuk son vuruşlarda tecrübesiz ve şanssız ama müthiş mücadele ediyor. Hem kendi oynuyor hem arkadaşlarını oynatıyor. Mustafa’nın son vuruşlardaki başarısı Halil’de yok. Ama onun da rakip defansı dağıtma özelliği Mısırlı forvette yok. İkisi yan yana oynayınca 10 dakikada altı tane çok net gol pozisyonu yakaladılar. Bunların bir tanesi gol oldu.
Kerem yavaş yavaş pişiyor. Yine de sahada çok akıllı, faydalı işler yaptı. Hareketli futboluyla Galatasaray’a dinamizm getirdi. Emre Kılınç gösterişsiz oynuyor diye eleştiriliyor ama sahada takımı adına çok faydalı işler yapıyor. Bir topu da şanssızdı, direkten döndü.
Emre Akbaba iyi niyetle bir şeyler yapmak istiyor fakat bir türlü o eski performansını yakalayamıyor. Bunun için çok çabalıyor, gayret ediyor. Ama daha fazlası olmuyor.
Arda ile Mustafa’nın oyuna girişleri hücum anlamında sarı-kırmızılılara büyük güç kattı ve galibiyeti getirdi. Muslera’ya fazla iş düşmedi. İki stoper de orta saha oyuncusu gibi oynadılar. Antalyaspor, Cim Bom’un baskısıyla kendi sahasına kapandı. Hücumu hiç düşünmedi. 10 kişiyle defans yaptı. Ben hücumu düşünmeyen takımların futbolunu sevmiyorum, bu açık ne yalan söyleyeyim.
Karşılaşma berabere bitseydi Galatasaray’a gerçekten yazık olacaktı. Çünkü dün gece oynadığı oyunla farklı galibiyeti analarının ak sütü gibi hak etmişlerdi.